| mihaela777 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent.
Am 20 ani si sunt insarcinata in 13 saptamani poate cineva sa imi recomande un doctor din Suceava care sa imi faca intrerupere.
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este ilegal, nu iti va face nimeni intrerupere acum ca sa stea apoi 7 ani in puscarie.

| Azµre a răspuns (pentru Brigaela):

Corect, numai în cazul în care fătul are ceva sau există vreo complicație se mai poate face ceva... așa că numai vorbesc că pot da idei ( să cadă pe scări )

| ascovit a răspuns:

Criminala!

| mihaela777 explică (pentru ascovit):

T e rog daca se poate sa iti vezi de treaba ta.Nu esti tu in masura sa ma judeci. Daca nu ai nici un raspuns la ceea ce am intrebat mai bine nu ai raspunde.Asa am judecat si eu pe altele la randul meu si am ajuns si eu in situatia asta.
Oricum eu iti multumesc pentru raspuns.

caramela
| caramela a răspuns:

Draga mea..nu te judec, esti destul de majora, dar trebuia sa te gandesti mult mai devreme daca doreai sa opresti din evolutie minunea din trupul tau..probabil ca se va gasi cineva fara suflet sa distruga acel ceva minunat care doreste sa vina pe lume, dar cred ca vei cotiza la greu, e destul de avansata sarcinasi nu cred ca se incumeta careva, iar daca o va face, te va jumuli mai pe inteles..nici daca as cunoaste, nu as recomanda asa cevastraight face
Dumnezeu sa te intareasca si sa te aduca pe clea cea dreapta si poate se va infaptui o minune si vei aduce si tu la randul tau o minune.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Minte de copil. N-ai auzit de prezervative? Ce dracu!
La naiba cu lumea asta.

| h3r a răspuns:

Nu e riscant, e foarte riscant. Habar n-ai sub ce pericol te expui.
Totuși ai 20 de ani, nu 15! Cu ce este de vină copilul ăla? Pentru că, deja copilul tău începe treptat să crească.

| grab a răspuns:

Ce-ar fi sa te deplasezi intr-un oras mai competent pentru asa ceva?

Bucuresti, Iasi, Cluj, Tg. Mures?

E complicata interventia si o sa ramai cam distrusa o vreme.

Neaparat roaga-i sa iti puna fatul in formol sa il ai acasa pentru reflectie asupra vietii!

Orice ar fi, Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se mai baga nimeni sa-ti faca intrerupere de sarcina!
http://www.7p.ro/default.aspx?PageID=819
Te pup.

| mihaela777 explică (pentru anonim_4396):

Da dar am auzit alte cazuri care au facut si la 4 luni.Stiu ca e putin riscant.

| intelboss a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci nici o intrerupere de sarcina...te-a mancat pasarica acum ia si rabda. de ce vrei sa il omori ce vina are el ca tu ai vrut si s** si nu ai stiut sa te protejezi oricum nu cred ca iti face nimeni tie avort acum naste copilul si creste-l acum. bafta

| intelboss a răspuns:

Oricum esti deja majora ai putea sa il cresti nu ar fi ceva foarte greu