| alinutzacodruta a întrebat:

am nevoie de un sfat. Am o relatie de 6 luni, parea ca ne intelegem foarte bine, pana acum cateva zile cand nu mi-a mai raspuns la mesaje. mi-a zis ca o sa vina cu mine la o nunta, si cand colo cu 3 zile inainte de nunta nu a mai dat niciun semn de viata. imi spuse ca a venit cu tatal lui care e bolnav, de la spital si daca cumva lucrez ziua urmatoare. apoi nimic, i-am scris cateva mesaje, am incercat sa-l sun, telul era inchis etc.mai demult mi-a zis ca are momente cand nu vorbeste saptamani intregi daca e suparat, dar din cate stiu nu ne-am certat, sau ceva de genul.nu demult am fost cu el la apartamentul fratelui lui(plecat in Italia) si i-am gasit langa pat un lubrifiant iar pe pat niste agrafe si un creion de ochi. repede a gasit niste scuze, cum ca agrafele sunt ale surorii.iar de lubrifiant a zis prima data ca crede ca e lotiune de plaja, apoi ca e a unui prieten probabil. nu mai stiu ce sa cred, ori toti prietenii lui merg acolo sa-si faca "poftele" ori era chiar a lui si are pe altcineva. e genul mai rece, nu prea ma alinta, e mai serios, mi-a aratat si apelurile din tel, etc e genul mai smecher, sau cum zicea el, a fost cand era mai tanar, genul pervers, are tot felul de fantezii, nu are treaba daca am face-o in 3, etc, nici nu e gelos., imi zicea ca vrea sa ma treaca pe numele lui, ca in septembrie sa ii cunosc parintii, adora copiii etc... locuieste mai mult in Italia, lucreaza cu fratele lui si o data la 2-3 luni vine acasa. acum cand a venit nu mi-a zis ca e deja in tara, iar nu demult trebuia sa plece iar si nu a plecat, si nici de data asta nu mi-a zis, cica oricum avea de gand sa imi spuna si ca nu ii place sa dea raportul, si ca daca il intreb doar imi zice ceva. sincer nu mai stiu ce sa cred, nu pot da nicicum de el, ii tot scriu dar nimic sad cum sa il fac sa imi vorbeasca? sa nu par cicalitoare

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu-l mai căuta deloc.Lasă-l.Treci peste el.Ai văzut și aflat destule lucruri.Meriți pe cineva mai bun, nu te înjosi pentru el. Într-o relație trebuie să existe comunicare.
Lasă-l, o să găsești tu pe cineva mai bun.Și când o să vadă că nu-l mai cauți și nu te mai interesezi de viața lui, o să-i scadă orgoliul și o să vrea să vadă ce e cu tine. Bărbații se întorc atunci când văd că-ți merge bine. Când o să vadă că ești fericită și fără el, atunci o să te vrea înapoi. Pune piciorul în prag.Restul sunt doar vorbe goale, nu le da crezare.

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu zic sa nu-l mai cauti... Daca te vrea, te va cauta el. Apoi nu-i sigura treaba cu explicatiile date referitor la agrafele... Ai incredere in tine si calitatile tale; nu meriti sa fii pe locul II! Apoi banuiesc ca nu vrei sa fiti 3 intr-o relatie. Numai bine!

| Roliii a răspuns:

Io n-as mai sta cu asa un fraier