| cristina66 a întrebat:

Dau fundita chiar am nevoie de sfaturi ca simt ca o iau razna.Sunt cu un tip de 2 luni el are 29 de ani iar eu 19, sa va zic asa in mare cum sta treaba.Deci eu il placeam dinainte sa vb cu el, sta cu mine pe str dar nu l-am mai vazut pentru ca a fost plecat in strainatate. Bun, ne-am intalnit intr-o seara, am povestit, am glumit i-am dat nr si dupa 2 zile m-a sunat sa ne intalnim ca ma place, etc.Si de atunci ne-am bagat.Totul a fost super, vreau sa zic ca e pentru mine barbatul ideal, adica frumos, destept, tandru, are si bani, dar bine ca nu sunt pe interes sa zic ca m-a atras faptul ca ar ebani si masina, dar vreau sa zic ca imi place totul la el intr-un timp ff scurt m-am indragostit de el chiar am pus suflet.Si el imi face toate poftele, ma scoatea la suc la pizza, imi cumpara de toate, imi reincarca telu, mi-a facut cadou un tel, in fine.Ideea e ca toate au fost bune si frumoase, nu am mai simtit nikiodata ce simt, am avut o relatie de 3 ani care s-a dus si in acest tip am gasit toate calitatiile.Stia cum sa vb, ma alinta; am ajuns si sa facem sex, desi nu ma gandeam sa o fac intr-un timp scurt.Noi ne-am desp pentru ca el tot primea mesaje de la diferite fete si el a zis ca pe mine ma vrea si nu are treaba cu altele, a zis ca daca nu am incredere mai bine ramanem amici.Ca amici iar, ma cauta, ma suna, ne vedeam, se interesa de mine, imi lua una alta, apoi intr-o sera ne-am vazut si am vb, ne-am impacat.Eu m-am convins ca nu are treaba cu alea cu care vb prin mesaje ca le-am sunat eu cu privat, desigur.Chestia care ma nedumereste e faptul ca ultima data cand ne-am intalnit a fost acu 5 zile, ultima intalnire a fost super, adica ne-am inteles de minune, a fost o seara speciala. Apoi de atunci el s-a racit fata de mine.Ma gandesc ca poate s-a saturat de mine, imi fac tot felul de ganduri, ca poate a vrut doar sex, dar el sustine ca nu e asa, ca putea sa ma lase demult daca era numa asta dar a zis ca el chiar vr o rel serioasa cu mine.Si in aceste zile nu m-a sunat deloc, nu prea mi-a rasp, cand i-am tr sms ca jur c anul il mai caut, atunci m-a sunat si a zis ca a fost ocupat, ba ca nu s-a simtit bine, alataieri a zis ca are febra si ii rau si ca vine la mine mai tarziu, si nu a mai raspuns la tel.Aseara am trecut cu o prietena pe str si era cu masina cu fratesu si m-a claxonat si mi-a zambit dar de cautat nu m-a cautat deloc.Alaltaiei am vb ultima data cu el, cand a zis ca vine dar ca nu se simte bine ai am vb o ora cu el, si vb cam rece, nu ma alinta ca de obicei, mesaje canci si inainte o gramada primeam, dar totusi nu mi-a zis ca sa ne desp sau ceva de genu, ba chiar mi-a zis ca vrea sa ne mutam impreuna nu la el nici la mine ci sa inchirieze un apartament si ca pe mine nu ma lasa ca vr sa ramana cu mine.Si totusi ce sa cred, de gresit nu i-am gresit cu nimic, cand suntem impreuna ne intelegem de minune dar la tel nu mai raspunde, dar daca eu nu raspund se cam supara. Daca nu vroia sa mai fie cu mine imi zicea ma gandesc.Scuzati-ma ca am scris asa mult dar nu mai stiu ce sa cred si sunt ff trista, oare ce simte pentru mine, oare de ce se comporta asa, am nevoie de pareri din cele relatate, ce credeti?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

I te-ai oferit toata pe tava, inca de la inceput.Pentru el esti GARANTATA.Stie ca o sa-l primesti mereu, orice ar face, ca esti atrasa de ceea ce iti OFERA!

Tu i te vinzi intr-un fel sau altul.Pe cat de generos e el cu tine, pe atat i-ai face orice, numai ca sa-l agati de tine!

Esti obsedata de el.Niciun baiat nu ti-a dat ceea ce primeai de la el si ai cazut ca o frunza slaba,la prima adiere de vant.

Lipsa lui de interes, felul in care te joaca demonstreaza cat de crai este baiatul.

Tu, in 2 luni de zile, i-ai dat totul.Nu e normal sa ai incredre in cineva atat de repede.

Vorbeste cu el si incearca sa iti dai seama daca te minte cu nerusinare.

| Forevăr a răspuns:

Parerea mea e ca el nue ceea ce cauti. Poate el a vrut sa isi cheltuie banii cu tine, putina tandrete, cateva sentimente, sex si atat.Ai putea sa vorbesti cu el, suna-l tu. I-l intrebi direct ce are straight face fii si tu rece cu el.

Sunt de acord cu @I'mPerfect(a)! " I te-ai oferit pe tavastraight face, "
Trebuia in acestea doua luni sa il cunosti extrem de bine, sa stii ce are in cap. Tu, doua luni, l-ai cunoscut cat de cat bine, gata, sex.

Nu esti pentru el, nu vreau sa te supar dar asta e situatia. El a inteles ca, nu te suna, e mai rece, tu aceesi tandrete o sa o ai pentru el. Mai bine pune punct si cautati pe altcineva.
In poveste pe care ai scris-o tu am observat ceva : Ca v-ati cunoscut, o intalnire. Te plac, hai sa fii cu mine, chestii. Te iubea, isi cheltuia banii cu tine si atat, putine sentimente, cateva : " iubire te iubesc, nu vreau sa te pierd" si PA.
El vrea sa iti dai tu seama ca se desparte de tine, stie ca tu esti aceeasi, gen : Calda, ii trimiti mesaje, raspunzi le tel, il suni.

Nu vreau sa te superi pe cei, si pe mine, care comentam la intrebarea pe care ai scris-o tu, dar mai bine cauta-ti altul straight face

La revedere, si ai grija cu cine te mai cuplezi, doua-3luni gata, sex. NU, dupa minim 8-9 sau mai putin( parerea mea) in care l-ai cunoscut ffffff bine.

| aleceandra a răspuns:

O relatie de genu am avut si eu.imi citea stalpii k si a inceput casa si ne mutam impreuna. vorbea de familie.de copii.nici nu vreau sa mi mai amintesc cat de naiva eram k il credeam.nah.era perfect...arata perfect.doar k eu am stiut cand sa pun punct si sa nu il mai caut.nu m am oferit cu toate k aveam vreo 5-6 luni.el are bani dupa cum spui u.baietii de genu nu prea isi doresc relatii serioase din concluziile mele.ei cred ca pot cumpara orice cu banii lor.ei nu merita nimic oricat ai suferi de mult nu ceda si nu l mai cauta daca vrei sa ti fie bine.el nu te merita ai grija de tine

| atac19 a răspuns:

Cristina66,daca el tinea intr-adevar la tine isi facea un 5 min pe zi doar ca sa te sune...am avut si eu o rel de genu, credeam ca el e cel mai potrivit pentru mine, dar din fericire am gasit un baiat care ma respecta ffff mult...asa ca tu incearca sa nu-l mai cauti, iar daca el vrea asa multe de la tine(sa va mutati impreuna, etc)sigur te va cauta

| ஐShadowஐ a răspuns:

Pai lui ii place de tine, asta este sigur, la telefon probabil ca nu raspundea din cauza ca era ocupat cu altceva gen : cu masina, vorbea cu o prietena, se angaja daca nu avea job, ce sa mai zic. daca nu ii raspunzi se supara pentru ca crede ca ai patit ceva, ca dormi, sti tu, vrea sa aiba grija de tine. Scuze pentur ca cred ca este cam mult scrisul dar na, parerea MEA.