| felicia2105 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Cu ceva timp in urma s-a intimplat asa ca m-am indragostit de un baiat,si el de mine,dar e foarte timid si nu poate face primul pas. La infatisare nu e chiar pe gustul meu, dar simt ca ma atrage mult, imi place comportamentul sau, adica l-am mai vazut cum vorbeste cu fetele si e atat de amabil,pare educat si linistit,DAR imi place si de fratele sau care e un pic mai mare si pe care il am in prieteni pe internet, l-am vazut in realitate doar o singura data. Acest la infatisare ma aranjeaza si are mai multa experienta in aceasta sfera, dar nu stiu ce parere are el despre mine, daca ma place. Cate odata vad ca ceea ce apreciez eu pe internet seamana cu ceea ce apreciaza sau distribuie el. Nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa il distrug pe celalat spunand ca imi place fratele sau. Ce pareri aveti? Cum sa procedez?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ala mai mare sal alegi, aia nu-i dragoste e placere atat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar îți place. Îți place că are un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor tale. Nu ești îndrăgostită. Între voi nu este atracția fizică. Acea chimie, acele sentimente profunde și intense. Tu-l placi pe porțiuni. Ce traiești tu acum sunt lucruri trecătoare. Nu spune nimănui că ești îndrăgostită, dacă nu ești pregătită să-ți oferi inima iubitului. Dacă erai îndrăgostită l-ai fi văzut cu inima nu cu ochii. Cu cât investești mai mult timp într-o relație cu atât îi vei provoca mai multă suferință la final respectivului (ai grijă pe cine alegi). Ei nu sunt într-o competiție 'care are mai multe calități, pentru a fii cu tine'. Gândește-te bine ce vrei. Așteptă să-ți treacă toată "dragostea" asta, nu îndepărta doi frați.

| Kiwibibilă a răspuns:

Mai bine cu fratele. Primul pare cam plictisitor. Iti zic din propria experienta ca poate sa fie cat de educat si linistit ca tot nu va merge relatia.