| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, sunt cu un baiat de 2ani si in ultimul timp imi zice ca il insel si ca ii e frica ca ma pierde. Eu nu prea ii inteleg comportamentul. Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| VIRUSrooz a răspuns:

Deci...fara deci. In primul rand gandeste-te bine daca nu cumva i-ai dat tu vreun motiv sa creada asta. Acum ca te-ai gandit, daca raspunsul e nu atunci trecem la partea urmatoare: explica-i ca tu nu ai face asta si ca il iubesti(DACA il iubesti). Spune-i cat de gresit ar fi sa dea cu piciorul unei relatii de 2 ani... intr-o relatie exista dragoste sau frica, sunt doua categorii mari si late. Dragostea e atunci cand exista incredere, iubire, lucruri in comun tralala. Frica incepe acolo unde apare neincrederea si daca asta se intampla totul devine urat si complicat si nici unul dintre voi nu se mai simte bine.
Daca stai sa te gandesti e chiar foarte simplu! Tot ce aveti voi nevoie e sa vorbiti deschis si sincer despre voi si despre relatia asta!
Bafta!

3 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca nu i-ai dat niciun motiv sa creada asta, provoaca-l la o discutie serioasa si arata-te indignata de faptul ca dupa 2 ani nu are incredere in tine. Pe bune acum, nu cumva se simte cu musca pe caciula? Orice te deranjeaza trebuie sa-i spui, frumos si calm. Comunicarea e cheia pentru o buna relatie cu cel de langa tine.

| Anisoara99 a răspuns:

Trebuie sa ii explicica tu nu ai putea sa-i faci asa ceva, sa-i castigi increderea, ca sa nu-si mai faca griji. :*

| Anisoara99 a răspuns:

Trebuie sa ii explici ca tu nu ai putea sa ii faci asa ceva vreodata sa ii castigi increderea, ca sa nu-si mai faca griji :*