| mygirllady a întrebat:

Help me! sunt cu prietenul meu de 2ani jumate. Acum eu sunt in germania si el in romania, a fost si el aici, dar a trebuit sa se intoarca in tara. Faza e ca el acum nu mai poate veni in germania, si tot imi zice mie sa ma intorc in tara, ca lui ii dor de mine si tot asa. Acum ce sa fac? daca o sa ma intorc in tara si el dupa o saptamana o sa se sature de mine si ce am facut? voi ce ati face? am vb cu el si a zis ca simte ca ma pierde daca suntem la distanta, lui ii este frica sa nu il insel. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| aryana_4212 a răspuns:

Sa sti ca are dreptate iubirea la distanta se pierde usor.
Hai acasa si vezi ce se intampla si daca nu merge te duci inapoi si gata
Incercarea moarte nu are decat sa pierzi persoana iubita mai bine pierzi un loc de munca
lucuri de munca mai gasesti dar dragoste si afectiune mai greu SUCCES

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca tu ramai in Germania multi ani atunci spune-i ca relatia nu mai merge si asta e trebuie sa suporte consecintele vietii.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa ramai in Germania (eu asta as face daca as fi in locul tau).
Ce rost are sa te intorci in Romania?
Aici nu ai sanse pe viitor, Romania este o tara de tot rahatul, stii bine asta, pentru ca de aici ai plecat.
Germania este o tara mult mai dezvoltata, acolo o sa iti gasesti un job bine platit si o sa ai o viata frumoasa.
Acum tu si iubitul tau sunteti tineri.Voi inca nu stiti ce vreti.El sigur nu stie ce vrea de la viata. Daca o sa te intorci la el, ai sa vezi ca peste cateva luni o sa te lase balta si o sa fie cu alta.Pentru ca asa sunt baietii la varsta asta, nu stiu ce vor.
Un baiat care a fost bine educat de acasa, a fost pregatit pentru viata stie ce vrea, dar ma indoiesc ca iubitul este asa.
Ramai acolo, nu iti ruina viitorul pentru un baiat.
Acolo o sa gasesti pe cineva, mult mai bun decat un roman.
Daca el chiar te vrea, cu adevarat, sa mearga la tine in Germania.Nu mai faca atatea fite de diva laughing

| delisa a răspuns:

Daca nu s-a plictisit de tine in 2 ani jumate nu cred ca o sa se plictiseasca acum intr-o saptamana! Daca ai un job stabil acolo incearca sa vb cu el si explica-i ca stay acolo pentru un viitor mai bun pentru voi! Daca tu in astya 2 ani jumate te vdeai zi de zi cu el e normal sa iti simta lipsa! Poate e si o obisnuinta sa stea cu tine zi de zi! Tu il cunosti cel mai bine si stii daca ar fi in stare sa te insele sau sa te cheme in tara pentru a te lasa balta pe urma! Incearca sa vb cu el si spune-i ca ce faci tu este si pentru voi doi! Poate lui chiar ii este dor de tine si e normal sa se gandeasca la orice dar si tu te poti gandi ca el te poate insela! Mai ales cand este o relatie la distanta Increderea este cel mai important lucru este pe primul plan!

| Diaaa_2907 a răspuns:

Daca te intorci in tara dupa o saptamana sa se sature de tine?
Eu nu cred, daca te iubeste nu se va satura de tine niciodata.
Ii e dor de tine si te vrea alaturi de el indiferent de cea ce va fi in tara si nu vrea sa te piarda pentru ca distanta e groaznica stiu straight face
Daca tu il iubesti si vrei sa fi alaturi de el intoarce-te in tara si nu vei regretawinking parerea mea :d
Mult noroc :*!

| bull3t_6489 a răspuns:

Yutero.com