| DaianutzuDai a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat sunt indragostita de un baiat cu care am fost impreuna anul trecut si i-am cam ranit sentimentele. Atunci nu mi-a pasat de el ma distram pe seama lui dar acum e altceva simt ca nu pot trai fara el. In fiecare minut, fiecare secunda departe de el simt ca ma sufoc simt ca imi lipseste ceva din mine stie ca il iubesc si ca regret pentru tot dar nu ma iarta. Oare mai simte ceva pentru mine sau as putea sa ma impac cu el ce sa fac sau prin ce as putea sa imi dau seama daca mai tine la mine. Eu tot ce stiu este ca am fost prima lui fata care l-a iubit si totusi este singur nimeni nu il place. A si stie ca sunt geloasa si uneori imi ia prietenele si le cheama afara sau deoparte sa le spuna ceva. si de fiecare data cand e cu baieti rade de mine ce sa fac vreau sfaturi va rog! vreau sa imi spuneti prin ce pot sa imi dau seama daca tine la mine sau cum sa fac sa ne impacam? dau funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| roxynutza a răspuns:

Nasol. e foarte greu sa fii cu el acum stii si tu nu? as vrea sa iti dau aripi dar nu prea pot sad cand te joci cu orgoliul unui baiat si cu sentimentele lui (mai ales daca erau adevarate)e foarte greu; dar nu dispera daca vrea sa te faca geloasa poate ca inca mai simte ceva pentru tine dar trebuie sa te gandesti si ca ar putea sa fie doar pentru a ti-o intoarce; trebuie sa luam si asta in considerare; ca sa va impacati ar trebui sa ii spui ce simti pentru el si ca il iubesti intr-adevar si ca iti pare raulove struck asa poti fi si atenta la reactia lui daca te iubeste sau vrea sa iti plateasca cu aceeasi moneda :* succes

12 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Bunahappy
cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa ii arati ca nu il placi...incearca sa faci pe indiferenta mereu in preajma lui si atunci cand o sa vada o sa-si piarda increderea in el ca si baiat atragator laughing
iti poti da seama ca te place din momentul in care te va privi asa cum il privesti tu, dar pana atunci cel mai bine este sa incerci sa pari dezinteresata de persoana lui
sper ca sfatul meu sa te ajute (imi poti lasa mesaj cu alte intrebari)

| DaianutzuDai explică (pentru AnGeL):

Am incercat dar imi e atat de greu nu pot nici macar un minut sa mi-l scot din minte

| anonimul a răspuns:

Eu sunt cumva in aceeasi situatie.dar sunt baiatul.si daca esti sigura ca el a tinut foarte mult la tine atunci da, inca te place insa nu o sa cedeze nici macar daca il intrebi u daca vrei sa fii cu el.baietii au un orgoliu cand vine vorba de asta.va trebui sa faci ceva de genu:
sa faci cumva ca el sa poate sa aleaga daca iti face rau sau nu.si daca o sa-ti faca atunci nu renunta. spune-i ca iti pare tie rau.credema daca faci asta o data si bineintles iti ceri iertare si ii marturisesti sentimentele crede-ma ca nu o sa te poata refuza, oricat de suparat ar fi.eu am ajuns sa o urasc la un moment dat si tot am iertato, si nu a facut chiar ce am zis mai sus.deci te va ierta...asta NUMAI daca tea iubit.

| danifx2 a răspuns:

Se-n varte roata
fii indiferenta ca sa ii trezesti interesu
bft

| Barbiiiiie a răspuns:

Bine i.ai făcutlaughing.
Lasă nu numai baietii sa-si bată joc de fetewinkingmai trebuiesc si ei unpic intorși pe degete
Poi thinking in legătură cu problema ta, nu cred ca mai tine la tinelaughing dacă tinea iti mai dădea inca o sansă, si acu erati impreună. Pînă si cu băietii, prietenii lui rîde de tinehappy
Nu te mai place, si nu cred ca mai vrea sa aibă dea face cu tine, după cate i-ai făcutlaughing.
Sper ca te-am ajutat

| Hash001 a răspuns (pentru Barbiiiiie):

Ma lesi? laughing numai fetele isi bat joc de baieti. Eu n-am auzit niciodata un baiat care sa-si bata joc de o fata ADEVARATA!

| NeimaginabilA a răspuns:

Ti-o meriti!
Sufera cat mai mult pana te-nveti minte sa-ti mai bati joc de sentimentele altora, dupa ce ti-ai ispasit pedeapsa vei vedea cum el ta va baga in seama

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Finnaly sunt de acord cu ce zici tu!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Ma bucur!

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Asa iti trebuie daca te joci cu sentimentele altora.Chiar ma bucur si sper ca nu te va ierta.Si vezi poate gasesti aer la punga de cumparat sa nu te sufoci de atata dragoste happy

| ElenaZiizi a răspuns:

Eu zic ca meriti tot cea ce iti face, fara supararewinking