Buna, am o intrebare. Am facut sex cu prietenul meu de doua ori. Prima data a fost protejat și dupa nu a fost protejat dar el nu "s-a terminat in mine". Sunt șanse sa raman însărcinată de la lichid preejaculator?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa ramai gravida poate doar in cazul in care ai ghinionul sa fii ramas cativa spermatozoizi pe uretra de la prima ejaculare -asta daca prietenul tau nu a urinat intre partide - si sa fii fost in zilele de maxima fertilitate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca DA, sunt sanse foarte mari sa ramai insarcinata, daca erai in perioada fertila.

Dar, sunt curioasa, de ce a doua oara nu a-ti folosit prezervativ?
Nu a mai avut baiatul 2 lei sa mai cumpere 2 prezervative?
In cazul asta, spune-i sa-si ia un job, sa stranga 200-300 lei, ca atata il va costa avortul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai/doar daca in care in acel moment ai fost in perioada fertile a ciclului tau menstrual, si de asemenea numai/doar daca dupa ejaculare agica intre cele 2 acte sexuale NU a urinat, intr-o astel de situatie exista foarte mare posibilitate si probabilitate de a se putea forma o sarcina, fiindca in timpul celui de al 2-lea act sexual sperma care ramane in uretra intotdeauna in mod absolut sigur, s-a scurs in mod la fel de foarte sigur in vagin. Si acea cantitate de sperma ramasa in uretra dupa ejaculare este mai mult decat suficienta pentru a lasa inarcinate o ''armata'' de femei. Doar daca in acel moment nu ai fost in perioada fertila numai in acel caz formarea sarcinii devine efectiv imposibila.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da sunt sanse, mai mari daca ai fost in perioada fertila, iar foarte mcii spre inexistente daca esti dupa perioada fertila.

| Pool77 a răspuns:

Daca ai fost in perioada fertila, poti sa te gandesti ce culoare va avea patutul.