| hellokitty156 a întrebat:

Bună! Acum o săptămana am făcut sex, prezervativul a alunecat in mine, dupa o ora am luat pastila de a doua zi pentru că nu voiam să rămân însărcinată. Ieri, s-a spart prezervativul si era lichid preejaculator in el. Nu știu daca in momentul in care prezervativul s-a rupt acel lichid preejaculator a intrat in vagin. Asta s-a întâmplat imediat dupa ce mi s-a terminat ciclul. Țin să menționez că iubitul meu ejaculase o dată inainte de asta. Am decis sa nu mai iau încă o pastila de a doua zi, deoarece nu vreau să îmi distrug organismul. Am procedat corect? Sunt șanse sa fiu însărcinata? Îmi este frica, va rog ajutați-ma! sad

Răspuns Câştigător
| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Dupa parerea mea nu sunt sanse, deoarece atunci se terminase menstruatia

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul cade in vaginul femeii saus e sparge fiindca este prea mare pentru cuculetul baiatului.
Atata vreme cat el continua sa foloseasca prezervative foarte mari, te supune la risc de sarcina, intotdeauna.

Prezervativele trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intinse pe el, fara sa faca pliuri sau cute, stand perfect lipite de piele precum pielita de la salam, pe salam.

Deci, baiatul sa fie fie constient ca nu trebuie sa impresioneze farmacista, cumparand prezervative foarte mari pentru cucul lui, foarte mic sau foart subtire, dimpotriva, sa cumpere numere foarte mici de prezervative, ca sa te protejeze la sex.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste garvidia, imediat dupa sex nu esti in perioada fertila, deci nu poti ramane gravida.

| relian a răspuns:

Deci a alunecat prezervativul in tine, acolo s-a spart laughing si pana la urma lasi scos afara sau e si acum tot acolo in tine laughing

Deci a alunecat sia intrat inauntru, a stat ala acolo pana a doua zi, apoi s-a spart si a varsat continutul minune laughing E bun si asa rau.

Sa intimplat asta imediat dupa ce ti s-a terminat ciclu, asta e si mai tare laughing adica sa inteleg, esti deja la menopauza?

Ciclu se termina cand nu mai ai oua, sau ovule, zile cum vrei, atunci intri la menopauza.
Daca esti deja la menopauza, nu mai ai cum ramane insarcinata.La ce mai iei pilule daca esti deja la menopauza laughing

Poate ai vrut sa spui ca numa ce zse terminase menstruatia, asta ar fi alta pobeste.
Nu confunda menstra cu ciclu. Uite si tu cine se apuca de facut sex laughing toate fetele ce nu stiu nici macara pe ce lume sunt.

Sincer parca at fi ca animalele alea, atit de inapoiati is unia.Ar trebuie sa faceti sex, doar dupa ce treceti ceva teste, exact ca la permisu de conducere laughing

| Robert2526 a răspuns:

Iubitul tau nu stie sa puna un prezervativ, asta odata. Ar trebui sa caute sa vada exact cum se pune.

In al doilea rand, cum ai vazut tu ca era lichid preejaculator in prezervativ?

Ai luat prima data pastila degeaba. Macar acum a doua oara ai facut bine si ai renuntat la a mai lua una.
Incearca sa te informezi mai mult legat de sex

| hellokitty156 explică (pentru Robert2526):

Am vazut ca era lichid in el cand si l a dat jos, prezervativul s-a spart in cap. Am luat prima pastila pentru ca am intrebat o cunostinta care lucra la farmacie, ea mi-a spus sa o iau