| Balsa a întrebat:

Buna,am o intrebare care ma tot macina de 1 luna aproape.In data de 29 iulie am facut ultima data sex neprotejat cu iubitul meu, ciclul trebuia sa-mi vina pe data de 10-13 august si suntem in data de 20 august si inca nu a venit.Am avut dureri de burta, semn ca imi vine.Voi ce spuneti sunt insarcinata sau nu? Eu sper sa vina cu inarziere pe la sfarsitul luni.In data de 12 august am facut un test de sarcina si mi-a dat negativ, dar totusi nu sunt asa sigura pe el....Va rog dati-mi un raspuns bun dau funda...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, stres, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă, din diverse cauze : răceală abdominală ( NU răceala "comună" ) sau răceală la ovare ( anexită ), infecţie, medicamente, etc., este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă medicală"!

Vezi alte DETALII în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand faci sex neprotejat, intotdeauna trebuie sa te astepti la neplaceri. Numai norocul te poate salva, dar nici acesta nu te poate salva la infinit.

| h3r a răspuns:

Mai fă unul zilele astea, dar de dimineață.

| greyhound a răspuns:

Desi e o metoda proasta, as vrea ca toate cele care sunteti in situatia de fata sa ramaneti insarcinate ca sa va invatati minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti insarcinata.

| SunnyDay88 a răspuns:

Mai fa un test zilele astea deoarece el se face la 3 sap de la momentul penetrarii neprotejate sau 2 sap de la intarziere.