| ramonaalexandra233 a întrebat:

Am o întrebare! Ce părere aveți despre fetele care fac primul pas dacă plac un băiat? Este bine din punctul vostru de vedere? Sau nu? Aștept părerile voastre.

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu există un răspuns universal valabil.
N-aş putea să-ti spun dacă este bine sau dimpotrivă.
Aleg să nu fac primul pas pentru că altminteri şi-ar pierde farmecul. Farmecul care constă în a te simtii dorită de acel bărbat pe care şi tu la rândul tău îl placi sau doar îl descoperi treptat.
Îmi doresc pe cineva care să arate interes fata de mine.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu ar fi ok?
Adică nu e o regulă ca baiatul să facă întotdeauna primul pas.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cand el este un mototol este normal ca ea sa faca primul pas!laughing))

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este prea timid, prea rusinos sau in cazul in care este ori infantil ori mototol, in acel caz fata poate sa incerce sa devina ea ''capitanul'' care da comanda si preia initiativa. Succes!

| LoveSleep a răspuns:

Bună Ramona. Cîți ani ai? Porți tocuri?

| Nyarlathotep a răspuns:

Cand esti genulk de femeie de care majoritatea barbatilor se feresc din varii motive si singurul tip de barbat care te-ar accpta este ala timid, retras, tacut, singurl barbat care te-ar completa, normal ca tu ca femeie faci primul pas, sau ramai singura, izolata.

| anamaria82726 a răspuns:

Pai, de ce nu ar fi bine. Sunt si baieti care nu fac niciodata primul pas. Cineva tot trebuie sa sparga gheata. Stiu ca in general baietii fac asta, dar mai sunt si exceptii. Daca vezi ca este mai timid, poti sa ii dai si tu niste semne. Si vezi daca iti raspunde la fel. Adica sa ii spui in mod indirect, prin gesturi, felul in care vorbesti cu el etc. Fii mai apropiata de el fata de cum esti cu restul baietilor. Ca sa isi dea seama ca il simpatizezi si poate va continua el. Asta daca te va place si el inapoi