| ...:::are a princess in a big world:::... a întrebat:

Buna:*
am o intrebare big grin

Voi daca ati fi in locul meu ce ati face am 14 anisori happysi cunosc un baiat care este cu 6 ani mai mare decat mine adica are 20 de ani big grin
si el mi-a propus sa stau cu el idica sa fiu prieteba lui happy
am vb cu el despre sex ca nu vreau sa fac pentru ca sunt prea mik si el a zis ca ma intelege si ca totul este ok si el vrea ca noi sa ne intelegem nu este genul de baiat care vrea orce panarama scuzati expresia big grin
nu stiu ce sa fac mie imi place de el dar mi se pare mare diferenta de varsta
intre patinti mei tot 6 ani sunt diferenta happy
nu stiu ce sa fac sa-i zic da sau nu voi ce credeti ce parere aveti?
va rog sa-mi spuneti toate raspunsurile de ce da si de ce nu

22 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Bunakiss!

Pai...nu este o diferenta mare de varsta, dar poate ca el la 20 de ani se gandeste la mai multstraight face. Asculta-ma, Baieti care au pest 15 ani se gandesc deja la sexstraight face! Atunci gandeste-te ca unu de 20 la ce se gandestestraight face? In fine, daca ti se pare ca este un baiat serios si daca crezi ca te merita si te iubeste, atunci ai sanse cu elhappy. Dar vezi sa nu afle parintistraight faceca ar putea iesi un dezastru din astastraight face

Mult succeskiss

Te pupkisskisskiss

| Stefania a răspuns:

Da sa accepti cerereakiss, nu ai nimic de pierdutkiss, dar de un singur lucru sa ai grija : sa nu te parasca veciniilaughing...kiss

| Rebecca a răspuns:

Nu e o diferenta exagerata. Daca ar reusi sa te astepte, pana te'ai simti pregatita sa faci sex, ar fi ok. Eu am fost indragostita de un baiat cu 9 ani mai mare, si in afara de asta era si o distanta imensa intre noi. Eu zic sa accepti cererea lui. Te pup!

| Andru1996 a răspuns:

6 ani acu un fleac...in primul rand parintii tai o sa te inteleaga pentru ca si ei au trecut prin astabig grin te sfatuiesc sa accepti.Mai e o problem sa nu cumva sa faci vre'o prostie...adk sex nu iti distruge toata tinereteawinking

| Sigmund a răspuns:

Mai asteapta, esti prea mica.Ar fi in regula daca ai avea o relatie cu un baiat cuprins intre varsta sa zicem 13-16 ani.

| alone a răspuns:

Pai daca asi fi in locul tau asi mai astept si eu am avut primul iubit tot la 14 ani si acum regret ca nu am mai asteptat acum kunosc o pers ft speciala si stiu ca nu se mai poate dar daca asi da timpul inapoi nu asi mai sta cu nimeni

| ClaraZ a răspuns:

Pai atata timp cat nu vrea sex de la tine e ok. Dar asigurate ca nu te duce de nas acum la inceput ca apoi sa iti ceara asta. Daca ai incredere in el si il placi, nu piezi nimic daca nu incerci. Oricum esti tanara si trebuie sa cunosti tot felul de baietii ca apoi sa iti dai seama care este cel mai bun pentru tine.Varsta nu conteaza, cel putin pentru mine.Sa faci ce simti.Bafta:*

| Daiana_1431 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Chiar daca intre parintii tai este aceeasi diferenta de varsta, nu cred ca sunt impreuna de la varsta de 14 ani a mamei tale. Eu in locul tau as fi acceptat daca as fi avut 16 17 ani, nu 14. Parerea mea este ca e cam devreme pentru tine sa iti faci un prieten cu o diferenta de varsta cam maricica. Si unu la 20 de ani nu vrea sa te ia sa te creasca. E vorba de sex, daca ar fi te'ar astepta o luna, doua, iar in timpul asta se culca cu altele, dupa vede ca nu vrei, si gata te'a lasat. Nu ar fi prea bine daca ai face pasul acesta. Ai grija happy

| claudiu123 a răspuns:

Vezizi fatuca de carte nici scoala nu ai terminat-o si deja esti cu gandu la sex cu unu de 20? peste 1-2 ani... incepi viata sexuala si apropo 6 ani diferenta nu e fff mult e oke

| ServanaAtoni a răspuns:

Eu zic sa mai astepti.
el are 20, pana la urma tot o sa aiba nevoie de acel ceva, iar tu ai nevoie de timp ca sa cresti si sa vezi ce vrei cu adevarat.
el de acum inainte are nevoie de o relatie stabila, tu la 14 ani ai toata viata inainte ca sa alegi persoana potrivita.
incearca sa iti faci un prieten ceva mai mic decat el...
asta e sfatul meu, tu oricum faci ce vrei pentru ca tu stii ce e mai bine pentru tine

| roxy_2350 a răspuns:

Chiar tu ai zis "anisori". parerea mea este ca esti destul de mica si eu cred ca poti sa mai astepti putin. Ati vb voi, dar odata ce stai la el nu o sa poti sa zici nu la nesfarsit si poate nu o sa iti placa urmarile. In legatura cu diferenta de varsta nu am nimic impotriva, daca va intelegeti si totul e okay, bravo voua!

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Doar nu era tîmpit sau prost să-ți zică în față că vrea să se culce cu tine.
Gîndește-te logic, ce altceva ar putea să mai vrea de la tine?
Ce ar putea un om de 20 de ani să discute cu unul de 14?

| CHINEZU097 a răspuns:

Cam necopt baiatu la minte ce naiba n isi gasste pe la facultate vre una te gasi tocmai pe tine

| roxcrisify a răspuns:

Daca nu il cunosti d mult timp eu zic sa astepti sa vezi ce'i poate capul altfel nu stii ce vrea de fapt.gandeste'te ca te crede naiva find mai mica decat el si poate mintii oricand, dar daca il cunosti bine si esti sigura ca nu ti'ar face niciun rau de ce nu? mai bine vorbeste cu unul dintre parintii tai cel mai apropiat sigur iti va fi de folos sfatul lor.ai grija :*

| Lucian_1592 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa stai cu cineva atat de mare. Cel mai potrivit ar fi un baiat de varsta ta. Sa-ti explic: la un moment dat toti baietii o spun pe asta cu "te inteleg, nici nu vreau sex". in primul rand esti prea mica, el are nevoiile lui, tu nu ii poti satisface "poftele." indicat ar fi sa treci prin toate etapele de viata la varstele potrivite, iar etapa potrivita pentru varsta ta este scoala, scoala si iar scoala. succes si spune NU drogurilor!

| BloodxD a răspuns:

Eu zic s acceptzihappy

N`ai nimic de pierdut, da` nici de castigat...

Poate in 2-3 luni iti dai seama de intentiile lui(rele sau bune). si vei actiona cum trebuiehappy

te pup si succes:*:*

| pauza a răspuns:

Eu iti zic sa-l lasi baltawinking baieti astia mai mare vor doar sex. el se comporta asa frumos la inceput pentru a te convinge ca nu vrea sex, dar in realitate doar la prostii se gadeste.multi fac asa si multora le-a reusit

| LoooVe <3 a răspuns:

Eu am 13 ani, am fost cu un baiat de 19 ani. E exagerat, stiu. Dar suntem de 2 luni impreuna si totul e ok. Nu inteleg de ce la voi nu ar merge.

| miruuuu a răspuns:

Pai... tu doar ai grija sa nu te duca de nas.Fii fata desteapta si arata-i ca tu chiar daca ai 14 anisori nu esti prostuta:p. Ai grija la propuneri de genul: hai pe la mine, te servesc cu un suc. Vezi ne anunti si pe noi ce ai facut. te pup si bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa zici ''da''...pana la urma nu conteaza varsta si cred ca nici asa de mare diferenta nu este:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti eu cred ca ar trebui sa accepti pentru ca rareori se intampla asa ceva cred ca este un baiat special so gandi le sex doar are 20 de an nu? dar daca tu reusesti sa nu faceti sex pana esti pregatita cred ca totul este in regula va pup si sa stii ca si eu sunt cu un baiat super frumos care are cu 5 ani mai mult decat mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu la 14 ani te gandesti la sex? :O Iubitha la 14 ar trebui sa ai un prieten apropiat de varsta ta. Hmmm.deci zici ca intre parintii tai tot de 6 ani e diferenta de varsta, dar poate ei ereau mai maturi. tu esti inca o copila. iar respectivul la 20 de ani ce crezi ca viseaza? floricele pe campii? sa fim seriosi.de la 16 ani numai la sex se gandesc