| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Bună, am o întrebare, de ce atunci când faci dragoste fără protecție nu e durere si când faci cu protecție respectiva se usucă, care e motivul?

Răspuns Câştigător
| Cismi a răspuns:

Folositi un lubrifiant probabil ca la tine e problema nu te "uzi" suficient iar canr e fara prezervativ el vine cu "lubrifiantul" sau adica lichid seminal.
toate cele bune!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul nu musca, nu doare si nu mananca, fiind doar un moft al barbatului, ca sa nu-l poarte fiindca-i egoist si nu-i pasa daca te pune in situatie riscanta sa ramai gravida sau daca ia boli cu transmitere sexuala.
Prezervativul este folosit de miliarde de oameni si chiar nu doare! Totul este in capul barbatului, care gaseste motive puerile, sa nu-l foloseasca, ca-n fond, fiecare lucru se poate invata prin practicarea lui.

| Gelica_Morosanu_1986 explică (pentru Violleta2022):

Nu are legătură cu ce am întrebat eu, dar in viata de zi cu zi se întâmplă cazuri de acest gen.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gelica_Morosanu_1986):

Ba tocmai, am explicat clar, ca prezervativul NU produce durere, totul este in capusorul barbatului, caruia nu-i place sa-l poarte.
dar toata incapatanarea se duce, daca nu primeste sex fara prezervativ si intelege, ca nu-i un moft ci o masura vitala, de protectie.
Toti patesc la fel prima oara, sau primele dati, pana invata sa-l foloseasca si extrem de important sa inteleaga ei, ca este o masura de protectie vitala, fara de care, partenera lor de sex, poate avea numai neplaceri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Situatia precizata, reprezinta un caz particular si din acest motiv formularea unui raspuns obiectiv si mai ales corect, este imposibil de formulat.

| Frank51 a răspuns:

Cauciucul ala nu este atat de subtil pe cat pare. Daca nici nu te lubrifiezi atunci imi imaginez cat de urat este. Incearcati cu lubrifiant si daca tot doare atunci poti incerca anticonceptionale.

| Sofer a răspuns:

E vrăjeală. Nu doare dacă folosești prezervativ ul.