| danaaaa01 a întrebat:

Buna, am o intrebare, de curand am fost la ginecolog si mi-am facut un control deoarece aveam un miros neplacut al secretiei vaginale, si ma deranja, eu am avut contact sexual cu prietenul meu, luasem un tratament neprescris de doctor, si nu mai aveam nimic, a doua oara cand am facut cu el mi-a reaparut mirosul, la analize mi-a iesit ca am vaginita bacteriana deci asta ar fi doar in interiorul vaginului nu si la barbati, acum iau un tratament, dupa ce voi termina tratamentul si voi avea din noi contact cu el, imi va reaparea? Avand in vedere ca nu vom mai avea contact sexual o saptamana si, ca am citit undeva ca iese din uretra barbatului in 2-3 zile

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca el merge la altele sigur o sa te reinfecteze, trebuie amindoi sa urmati un tratament, tu ai mers la ginecolog, el sa mearga la urolog si amindoi sa urmati tratament si abstinenta sexuala pe durata tratamentului, adica nu face ti sex dar nici el sa nu mearga la altele.

| danaaaa01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sper sa nu mearga va dati seama

| Violleta2022 a răspuns:

Vaginita bacteriana este o INFECTIE a vaginului pentru ca s-a introdus in vagin obiecte sau lucruri care nu au fost curate si care l-au infectat.
Daca organul sexual al barbatului nu este curat, sau mainile lui nu sunt curate cand te atinge acolo, poti face din nou vaginita.

| danaaaa01 explică (pentru Violleta2022):

La analize mi au iesit ca am gardenella, eu eram curioasa sa stiu daca dupa o perioada dupa ce eu sunt tratata si asa, avand contact cu el dupa terminarea tratamentului, sa zicem ca el se spala pe maini si asa, el n ar mai fi infectat deoarece traieste in vagin nu la barbati, nu?