| GeaninaBersuniuc233 a întrebat:

Am o întrebare. eu sunt virgina, dar cand aveam vreo 11 ani m-am lovit foarte tare cand ma plimbam cu bicicleta, am simțit o durere puternica din câte tin minte, apoi multa caldura si dupa a curs sânge. destul de mult. copil fiind m-am speriat si nu am mai zis nimănui. Am citit undeva ca din cauza acestor lovituri himenul se poate rupe, este adevărat? Am vazut tot aici ca cineva o sfătuia pe o fata sa compare un himen intact ( de pe net, o poza ) si al ei, uitându-se in oglinda. Asta am facut si eu, dar pare rupt parțial sau cel putin eu asta vad laughing). Ideea e ca am 18 ani si as vrea sa imi incep viața sexuală, dar mi-e frica ca himenul meu s-a rupt atunci. Aștept răspunsuri serioase, mulțumesc mult!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intre inceperea vietii sexuale si existenta unui himen intact sau chiar si deflorat, nu exista nicio legatura sau existenta unei anumite conditii. Sexul de dezvirginare se va desfasura exact in aceleasi conditii ca si cel in care himenul este intreg doar ca in mod absolut sigur nu se va produce si o sangerare. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să ai himenul intact când îți începi viața sexuală. Dacă partenerul va fi nemulțumit din cauza asta, cu siguranță nu te merită!

| minrest a răspuns:

Poti merge la un consult ginecologic.

| Betty12345678 a răspuns:

Dezvirginarea asta....eu am cazut pe o scara si tot asa am patit.csf.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Posibil că s-a rupt himenul... şi ce dacă! Unele fete se nasc fără!