| Волк a întrebat:

Buna am o intrebare FULGER!

- De vreo saptamana umblu la cursuri de engleza, acum ma aflu la a 2 etapa, fiindca am terminat prima etapa in luna august

Atunci in August cit umblam in grupa pentru incepatori am observat o domnisoara si mi-a fost interesant, mam infosrmat de la profesoara despre ea, aflind cum o cheama si citi ani are mi-a fost de ajuns, nu prea doream sa fac un pas inainte fiindca nici nu eram convins sa imi trebu asa ceva ( Ea este mai mica ca mine cu vreo 3 ani, { eu am 17 ani }problema era ca in acea vreme ea se afla in alta etapa a englezei, ceva mai avansat, asa ca o vedeam doar cind eu deja plecam )

Acum deja cind ma aflu la a 2 parte a cursurilor am venit si am vazut ca deja sunt intro grupa cu ea, Ok eu ma simteam un pic incomod fiindca profesoara intelegea ca mie imi place de ea dupa intrebarile pe care le-am dat in august, si deja trecind citeva zile eu nu stiu ce sa fac

Ma refer la aceea ca ea stie mult mai bine ca mine eng, stam la cursuri fata in fata si comunicam pe engleza unu cu altu cind exista asa ocazie, dar nu stiu ce sa fac fiindca deja vreau sa fac un pas inainte, sa îi cer skype, sau nr.mob, etc.

Problema este : Ma tem ca daca ma va refuza o sa imi fie foarte greu sa continui cursurile vazindo de fiecare data in fata mea.

( sa intelegeti corect eu nu ca ma tem sa fac un pas, eu ma tem de aceea cum o fie dupa, fiindca nu mi se pare ca are un interes fata de mine, dar oricum vreau sa fac acest pas acum fiindca daca o sa il fac mai incolo o sa creada ca nu sunt in stare sa o fac din prima )

Asta e problema : Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| July739 a răspuns:

Daca esti mai mare decat ea, si ei i se va parea interesant...asa ca cere-i messu si de pe mess ii ceri skype-ul daca are. Si de aici sunt sigura ca te vei descurcaa big grin, iti zic din experientawinking.

| dollol a răspuns:

Nu ii cere skype(unele fete se geneaza de faptul ca un baiat vrea sa vorbeasca cu ele). cere nr. mob, si sunt de acord cu July739, fetele mai mici sunt fericite cind acei mai mari doresc sa faca cunostinta cu ele, succes!