| OVIDIU1357 a întrebat:

Bună, am o întrebare îmi place de o fata din clasa a 7 eu sunt a 8-a amuș a 9 și i-am spus odată că o iubesc și că îmi place de ea dar ea de mine se rușinează și fuge de mine. De ce, ea mă iubește sau nu? De ce ea așa face? Cateodată chiar nu vrea să iasă din clasa iar cand mă apropii de ea, ea fuge etc de mine, ma iubește sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate îi este rușine să-ți spună Adevărul că te place și te iubește. posbili și asta sa fie.eu nu am de unde să știu cu Adevărat decât dacă o întrebi tu.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind voi doi tu si ea nu sunteti la varsta la care sa va dati întîlniri, cel mai bine lasa fata in pace si vezi-ti de treaba ta, ca daca o fortezi o obligi sa faca sex ca sigur asta va urma, fata poate depune plingere la politie pentru hărtuire si vei avea dosar penal, cel mai bine este sa iti vezi de scoala.

| OVIDIU1357 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu eu nu am avut în vedere sex prosta o iubesc și îmi place de ea

| OVIDIU1357 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu vreau relații amuia am avut în vedere că o iubesc și îmi place de ea și gata

| Violleta2022 a răspuns:

La anisorii astia iubirea se poate schimba de la o zi la alta, ca sunteti amandoi copii si confundati simpatia cu iubirea, care sunt 2 sentimente diferite.

Daca fuge de tine inseamna ca nu te iubeste si se simte jenata sau in pericol.

Da-i pace sa mai creasca, ca ai speriat-o si daca nu te opersti aucm cu obsesia asta pe care nici macar nu o intelegi, te poate reclama la diriginta sau directorul scolii.

| OVIDIU1357 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu vreau sex de la ea îmi place și gata de ea nu vreau eu așa ceva la vârsta asta eu am avut în vedere altceva nu sex

| Violleta2022 a răspuns (pentru OVIDIU1357):

Nici nu s-a pus sexul in discutie aici, la ansiorii vostri, ca sunteti mult prea mici pentru sex.
Vorbim de o simpla amicitie, dar fata fuge de tine, deci nu ai de ce sa insisti, ca placutul cu forta nu se poate.

| mihai69 a răspuns:

E copil și ai speriat-o fraiere!

| OVIDIU1357 explică (pentru mihai69):

Eu nu consider că am speriato

| mihai69 a răspuns (pentru OVIDIU1357):

Aici nu e vorba despre ce consideri tu, ci despre ce simte ea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e clar nu, nu iti intoarce deloc sentimentele.Invata sa citesti situatia din reactiile persoanei implicate si retrage-te in mod elegant, nu o mai cauta.Iar sa spui ca iubesti pe cineva asa e prea mult, mai ales daca nu o cunosti si abia ati interactionat.Ai grija cum iti alegi cuvintele, secretul e sa se intalneasca cei doi la mijloc in privinta depunerii efortului, altfel cand unul trage mai mult decat celalalt balanta se inclina periculos.

| Emilian65 a răspuns:

Fuge de tine ca nu vrea o relatie la vârsta asta.

| OVIDIU1357 explică (pentru Emilian65):

Da dar eu nu cred că e așa azi nu prea chiar se rușina de mine ea stie că o iubesc dar cînd îi scriu pe messenger îi scriu odată dar răspunde peste mult timp i-am scris odată cf îmi răspunde peste 3 zile st adica stau cam greu nuștiu de ce dar eu o iubesc îmi place de ea de ce așa se comporta azi am jucat volley cu ea parcă nu se rușina nimic

| OVIDIU1357 explică (pentru Emilian65):

Eu nu vreau relații n-ai înțeles cum trebuie îmi place de ea și o iubesc și gata nu am avut în vedere că vreau de la ea relații

| vasileparnaie a răspuns:

Ai speriat fata wai ****

| jaqtoo a răspuns:

Indiferent de ce vârstă ai mai bine pune mâna și învăță să faci ceva pentru viitorul tău. E pierdere de timp ce încerci să faci cu fata aceea, las-o în pace. Dacă nu ești frumos, nu au părinții tăi bani sau tu, nu te va băga în seamă ori fuge de tine cum se întâmplă acum.

| NashueashUctep a răspuns:

Ramai la laba