| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru voi:la cati ani ati inceput viata sexuala si cum le-ati spus parintilor?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza varsta dar n-am spus parintilor. E traba ta ce faci cu viata ta. Bine! in cazul meu este usor sa vorbesc. Sunt barbat dar la voi fetele e mai sensibila povestea.

| XxBlueRosexX a răspuns:

La 16 ani jumate...nu le-am spus nimic, pe la 18 ani si-a dat mama seama pentru ca intr-o dimineata venise acasa la mine pentru ca eram la facultate si locuiam singura iar eu eram in pat cu iubitul jumate goala adica aveam doar bikini pe mine laughing

| vocea a răspuns:

La 17 ani si nu le-am spus au banuit ei ca nu mai veneam cu zilele pe acasa

| Mussette a răspuns:

Banuie, desi nu aduce vreunu acest subiect in discutie.
Oricum, nu si-au dat seama atunci... poate dupa ce am plecat la facultate. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca nu mi-am inceput-o, iar cand o s-o fac, cu siguranta nu o sa ma duc la mami si la tati sa le zic "stiti, am facut sex? ce parere aveti? p.s. ce cur avea tipa...". Pana mea, faci sex, tii pentru tine, dai din casa doar cand esti intrebat si atunci cu oarecare retineri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce treaba are mama mea cu viata mea sexuala nu stiu laughing. ca baiat nu e cine stie ce "important", daca eram fata poate era altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu ti se pare prea personala intrebarea?
Viata sexuala o incepi strict cand esti pregatita, cand ai incredere deplina in partener, cand esti suficient de informata si responsabila.
Pa, pa!

| ShadoWCrist a răspuns:

La 16 ani, nu le-am spus nimic.

| Ammizzu a răspuns:

La 17. Nu le-am zis dar cred ca si-au dat seama din moment ce mai dorm pe la iubit

| NewTerminator a răspuns:

Nu le spui.
Perfect ar fi sa nu banuiasa nimic pana in facultate cand inevitabil se intampla

| UnDezaxat a răspuns:

Da.

| EvaDuarte a răspuns:

Varsta cea mai potrivita la care sa iti incepi viata sexuala in cazul in care doreai sa afli de fapt asta este cea la care te simti pe deplin pregatita. Daca nu stii totul despre contraceptie si sarcina, daca iti faci probleme in legatura cu felul in care arati dezbracata, nu ai un iubit stabil, asta insemnand mai mult decat un baiat cu care schimbi sms-uri, ci un baiat care este prietenul tau si in care ai incredere, cel mai probabil nu esti pregatita. Ar fi bine sa vorbesti cu parintii tai despre asta inainte, poti incepe cu intrebari despre cum s-au cunoscut si cum au hotarat sa se casatoreasca sau sa-i intrebi ce parere au despre o colega care spune ca nu mai este virgina. Cel mai probabil vor avea reactii diferite asa ca mai bine povestesti separat cu fiecare