| Deelicious123456789 a întrebat:

am o intrebare.sunt cam nelinistita in ultima vreme, din cauza faptului ca astazi este a treia zi de intarziere a menstruatiei. acum trei saptamani si saptamana trecuta am avut contacte sexuale protejate, mereu!
dar sunt ingrijorata de faptul ca mi-a intarziat.
toata saptamana, m-au durut ovarele/burta, am simptomele menstruatiei, dar nu apare.
Prietenele imi spun ca am racit la burta si sa mai astept. Azi dimineata am facut un test si a iesit negativ. Dar tot nelinistita sunt! toti imi spun sa nu mai stau stresata dar nu pot! voi de ce credeti ca e posibil sa-mi intarzie, avand in vedere ca a fost protejat mereu? astept raspunsuri. multumesc anticipathappy

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Linisteste-te, mai fa un test de sarcina, daca iese iar ngativ, si tot nu te poti linisti, du-te la medicul ginecolog pentru un control:-). Nu strica:-)

| Tania a răspuns:

Linisteste-te ca nu esti gravida si mie mi s-a intamplat sa imi intarzie 1 saptamana chiar si 2! Asta este de la faptul ca te strezezi foarte tare si posibil si din cauza climei care s-a mai racit.

| georginika a răspuns:

E probabil sa iti intarzie si din cauza stresului. Sau chiar ai racit.