| Loredana96 a întrebat:

am o istorioara interesanta, cred eu.Desi am 14 ani. unii din voi ar spune ca e prea devremehappyVara trecuta eram cu un baiat Ady impreuna, dar cu timpul incepusem sa am sentimente mai putine pentru el.Pentru ca ma indragosteam de un baiat (Radu)care mi-a devenit cel mai bun prieten. Dar deznadejdea mea era ca el avea prietena.Am iesit intr-o zi cu Radu in parc, el a cumparat 2 sucuri si am inceput sa ne povestim de ale noastre.La un moment dat el m-a intrebat:Si cum iti mai merge treaba cu Ady? Eu zimbeam si deodata mi-a pierit zimbetu de pe fata. El se uita atent la mine. Iar eu i-am spus:Vreau sa ma despart de el, dar intr-un mod in care sa nu il doara atit de tare.Nu mai pot fi cu el, pentru ca m-am indragostit de altcineva.
El s-a mirat tare si m-a intrebatbig grine cine?
Iar eu am spusbig grine un baiat cu ochi albastri, si ma uitam la el in ochi si zimbeam(El are ochi albastri)Doar ca nu si-a dat seama ca e vorba de el, pentru ca nu s-a gindit ca mie mi-ar placea de el.Si el mi-a spustongueai spune cum il cheama doar sintem prieteni nu? Eu m-am gindit putin dar la urma i-am spus ca nu pot.Cu toate ca am vrut sa ii spun dar nu am avut curajul. M-am despartit de Ady.Si intr-o zi i-am spus prin mesaje lui Radu ca il plac...in sfirsit imi facusem curaj. El nu mi-a scris nimic. A luat alta tema. M-a descurajasem mult.Deja incepusem sa vb mai putin si nu ca inainte. Dar intr-o seara ma suna si imi spune ca s-a despartit si el de prietena lui. Ei bine, peste o saptamana ma suna si imi spune sa ne intalnim in parc.Era in noiembrie, a fost frumos.Ne priblam si cind deodata m-a apucat de miina.De atunci am inteles ca va fi ceva mai mult decit o prietenie.
Toti deja imi scriau felicitari! Bafta cu Radu pe mai departe!laughingPrimul te iubesc a fost tocmai dupa o luna.(sintem de 3 luni impreuna)Ne vedem doar vinerea si duminica, pentru ca el traieste la marginea Bucurestiului, iar eu la cealata margine.Sintem departe unul de altul.Toate au fost doar primul sarut inca nu. Dar nici nu vreau sa fie in viitorul apropiat.
Iata ca duminica trecuta ma suna o prietena veche de-a mea (Adela) si imi spune ca e impreuna cu fostul meu (Costel), de 1 zi. Dar Costel si Radu sint prieteni buni.Si a spus ce ar fi sa iesim toti patru:Eu, Adela, Costel si Radu in oras. ZIs si facut! Spre mirarea mea Costel si Adela se sarutau in fata noastre se cuprindeau cu toate ca au doar 14 ani.Si erau impreuna doar de 1 zi(eu cred ca nu e normal)In timp ce eu cu Radu ne spalam cu zapada, alergam ca doi copii, am fost pentru prima data in ultimii 2 ani atit de fericita si vesela ca un copil.Alergam ambii prin parc ca doi copii ma tavaleam pe jos iar el arunca zapada peste mine, dupa aia a venit s-a asezat linga mine si m-a cuprins. Dar nici un fel de saruthappyEu cred ca e normal, o sa avem cind ne saruta. Mie Radu si mi-a spus ca nu se grabeste in domeniul dragostei.Am o intrebare de cine v-a placut mai mult ca au procedat Adela si Costel, sau eu cu Radu? Si cum va pare relatia noastra?
Aaa si fiindca se apropie Valetine's day ar fi bine sa ii dau un cadou lui Radu? Mie prietenele mele mi-au spus doar sa ii spun un te iubesc in fata, cadou el trebuie sa imi faca dar nu eu. Dar totusi vreau sa va ascult si parerea voastra.
love struck
Funda!

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Asta se numeste dragoste pura adolescentina! aveti grija de relatia voastra si nu va grabiti in nici un fel de "nimicuri" considerate de restul` care pentru voi poate fi fatal! 1. el chiar s-a indragostit de tine, si te respecta (consider ca e matur la varsta lui) 2. nu conteaza ce spun altii despre voi, conteaza ce credeti voi! si, da ar trebui sa ii iei o mica atentie daca considerati ca sunteti impreuna! nu sofisticat, ceva mic si neinsemnat, dar care sa aiba valoare sentimentala pentru voi! (de ex: poti face o poza cu voi doi si pusa intr-o rama, cu un mesaj dragut langa el. lasa "te iubesc" mai tarziubig grin mai poti astepta consider, pentru ca nu a existat acea atingere intre voi:chiar si un sarut, "te iubesc" il folosesti cand simti ca este a tau pe deplin, si inca sunteti conectati doar "spiritual", "fizic" nu a-ti avut contact! imi place ca mai exista adolescenti care isi traiesc copilaraia care nu se grabesc cu lucrurile si isi pot maturiza dragostea mai tarziu prin simpla inocenta a lor! iar cat despre Costel, ai vazut ca nu te merita daca a acceptat sa iesiti in 4! si se mai si sarutau de fata voastra! aveti grija de voi 2 si nu lasati rautatile din lumea asta sa va distruga dragalasenia si puritatea privirii cu care incercati sa cuprindeti lumea! sper ca ai inteles mesajul meu, si iti doresc o adevarata iubire ca-n povesti! pentru ca meriti! muahh:*

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Sincer mie mi se pare super aiurea sa stai cu un baiat 3 luni si sa nu te saruti cu el.mai ai si 14 anistraight face ma rog, este viata ta si relatia ta.deci faci cum vrei.dar parerea mea este sa faci tu pasul asta si sa-l saruti. Si mai bine las-o balta cu cadoul.voi nici nu avansati in relatie.pentru ce sa ii iei cadou?

| Asssc a răspuns:

Sincer, eu cred ca e poveste minunata si in continuare cred, ca tu cu Radu procedati bine, e prea repede dupa o zi sa ai primul sarut!?
Ar fi frumos sa ii iei si tu un cadou de ziua indragostitilor, si chestia aia cu,, te iubesc'' ar fi frumos sa o spui. Sper sa va tina!

| aleCsandra07 a răspuns:

Scuze. ca iti zic da fato trezeste-te ai 14 anilaughing. mie una mi se pare o tampenie sa fi cu unu si sa nu te saruti cu el:d. cadou de valentine`s day. :] paii ai putea sa il pupihappy... macar acum daca tot nu l-ai pupat. pentru ca daca cumva va ceti desparti. o sa regreti ca nu l-ai pupatwinking. deci mnhapuppy dog eyes pupal.si zi ca il iubestithinking funda:d?

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Labageala.pierdere de timp