| Ecaterrina a întrebat:

Am o mare dilema.Sunt indragostita de un baiat de la scoala.Am 16 ani, el e cu un an mai mare ca mine.Nu stiu ce sa fac ca sa ma bag in seama cu el si sa ii spun ce simt.Cred ca si el simte la fel pentru mine sau poate ma insel, dar se uita incontinuu la mine si tot felul de chestii de genul asta.El este genul de baiat misterios.Va rog sfatuiti-ma ce sa fac.Multumesc!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce nu vorbiti pe mess? Incearca sa intri in vorba cu el pe mess, ca sa iti fie mai usor... pe viitor il poti baga in seama. Incearca sa-l cunosti mai bine. happy

| Ofiintă a răspuns:

E degeaba sa iei o floare in mana si sa rupi petalele repetand intr-una : " ma iubeste, nu ma iubeste"
Fi mai tupeista, du-te la el intreaba-l ce mai face
Invital undeva si pe urma sa-l intrebi daca simte ceva pentru tine, asa cu una cu doua nu iti poti da seama daca te place cu adevarat sau doar ti se pare.
Numai bine!
pa, pa

| Fabulous a răspuns:

Zici ca este misterios, ei bine atunci poti sti sigur ca nu-i plac fetele galagioase sau prea tupeiste.Cauta (poate)o fata linistita, feminina. Sfatul meu este sa faci in asa fel incat sa incerci sa vorbesti cu el cand este si un prieten comun de fata

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna happy Pai intra si tu in vorba cu el happy Ceva gen : ''Buna! Ce faci?smug Eu sunt..Ecaterina Si as vrea sa ne cunoaste mult mai bine smug Poate imi dai si mie nr tau de telefon sau cel de mess '' laughing Fii provocatoare.Dar daca zice nu? Asta e ..Nu trebuie sa disperi happy Nu se sfarseste planeta! Nu e singurul baiat de pe planeta! Mai sunt mii de baieti happy Viata te testeaza happy De ce sa fii suparata ca nu vrea sa fie cu tine? Cauti pe altcineva big grin Cu care sa te intelegi ok..Viata iti da cate un sut in fund iar tu trebuie sa te ridici happy Si sa stii draga mea..ca dragoste cu sila nu se poate! :*

| BiancaBiB a răspuns:

Buna Ecaterina! Sa stii ca niciodata o fata nu ar trebui sa ii spun unui baiat ca il place..Deoarece daca acel baiat te place cu adevarat iti va spune el.Iar tu nu va trebui sa accepti din prima, poti spune : " Ma voi gandi " ..doar asa iti vei da seama daca te place pe bune.

Poti sa incepi sa intri in vorba cu el, sa faceti cunostinta si sa incerci sa il atragi in capcana ta. Daca stii sigur dintr-o sursa apropiata a ta sau a unui prieten de al lui ca el te place dar e prea timid sa iti spuna asta ( pentru ca am mai intalnit baieti de genul ) si tu chiar il consideri asa, atunci ar trebui sa purtati o discutie despre " love " si sa il intrebi, incet incet, daca este vreo fata pe care o place. daca a mai avut relatii..sau daca este singur...winking
Bafta! :*

| clautzu13 a răspuns:

Pai...hee hee Mai intai vezi daca este genul tauhappy daca da incepeti si voi sa vorbiti happy varsta nu este o problema happy un an nu e mare diferenta, iar daca se uita asa insistent cum zici tu la tine atunci poate e ceva promitator