| adina123 a întrebat:

am o mare problema. am facut-o cu iubitul meu mai multe zile la rand nu eram in perioada fertila si nu si-a dat drumul in mine. trebuia sa imi vina pe 11. si nu mi-a venit azi fiind in 14. nu inteleg dc sunt foarte speriata. este posibil sa fi ramas insarcinata?
PS
luna trecuta am luat postinor( pana la urma fara motiv ) si de vreo 3 zile ma doare din cand in cand burtica ca si cum mi-ar veni. dar niciun rezultat. va rog mult sa imi raspundeti

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai luat luna trecuta Postinor, timp de 6 luni nu iti poti calcula perioada fertila. Trebuia ca ginecologul care ti-a prescris pilula si care te-a consultat atunci si la o luna dupa, trebuia sa-ti precizeze asta. Asadar, ai minim 30% sanse de sarcina. Deocamdata trebuie sa mai astepti si, daca menstra intarzie mai mult de 7 zile sa te prezinti din nou la ginecolog. Stiu ca ai fost in urma cu doar cateva zile, cand ti-a exclus sarcina dupa postinor, dar atunci era prea devreme sa vada o sarcina nou-nouta, de luna asta.
In acelasi timp, e posibil sa fie doar o reactie adversa de la Postinor, care este o bomba cu hormoni cu numeroase reactii adverse serioase. Caz in care tot trebuie sa te vada ginecologul (acelasi care ti l-a prescris si care te supravegheaza dupa administrarea lui).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alexgogo, e posibil, dar totusi ar fi ingrozitor ca o fata care stie sa foloseasca internetul si are acces la el sa fie atat de ignoranta si inconstienta. Vezi si tu ca fata nu e nici analfabeta, nici din fundul lumii unde nu ajunge informatia, nici nu are retard psihic, deci nu vad de ce ar fi fact asa ceva.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul se face la minim 7 zile de intarziere a menstrei, tu ai facut testul ala pentru luna anterioara, n-are nici o relevanta daca ai ramas insarcinata luna asta.

| IloveME a răspuns:

Incearca prima data cu un test de sarcina facut la prima urina.j mie mi s-a intamplat odata sa raman, chiar atunci cand m-am asteptat mai putin. daca ai cel putin o saptamana, d la ultimul contact sfatu meu sa-ti faci un test.trm un msj privat sa stiu mai multe.succes!

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Nu cred ca esti insarcinata...
Poate vine cu intarziere. daca nu si-a dat drumul ii clar

pa, pa

| dulcykaLy a răspuns:

Fa un test de sarcina ca sa fii linistita

| alexgogo a răspuns:

@Brigaela - facem pariu ca nu a luat pastila la sfatul medicului?

| PinkPanther a răspuns:

Ai avut menstruatia dereglata de la postinor, citeste prospectul data viitoare sa nu te mai sperii degeaba, este specificat acolo ca poate crea dereglari

| AlexutzZza a răspuns:

Du-te mai bine la ginecoloc sau daca ti-e rusine, cumpara un test de sarcina. daca iti iese ca nu esti, du-te la ginecoloc, s-ar putea sa ai o infectie ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta pana la 1 saptamana si daca nu iti vine...fa un test tongue

| adina123 explică:

Am luat un test l-am, facut sambata pe 9 si a iesit negativ

| adina123 explică:

Si in timpul saptamanii trecute sanii mei erau sensibili la atingere vreo 3 zile apoi mi-a tercut. Posibil sa fie vreo dereglare hormonala? sau din cauza alimentatiei ( nu mananc sanatos)?

| adina123 explică:

A disparut problma happy