| LivingIsAslowWayToDie a întrebat:

Am o mare problema..Am treaba cu un baiat de 2 ani..si cand insfarsit suntem impreuna si totul este bine si se poarta foarte frumos cu mine..intervin parintii mei care nu sunt sub nicio forma de acord, din cauza faptului ca baiatul a avut un antecedent penal si a facut cateva luni de inchisoare...dar a facut doar o greseala si de fapt este un baiat normal..ca oricare altul dar parintii mei cred ca este periculos.dar se poarta impecabil cu mine si majoritatea fetelor din oras s-ar combina cu el..acestia imi spun sa termin cu el..sa il las...ca poate o sa-mi faca rau.dar el are grija de mine sa nu patesc ceva..si ei nu inteleg asta, ei vad doar faza cu inchisoarea. orice le-as zice nu ma asculta si sub nicio forma nu ar intelege..si tin enorm de mult la el..il iubesc. nu il pot lasa.dar m-au amenintat si ca daca nu il las eu si mai afla ceva o sa intervina ei si n-o sa fie bine.tin sa mentionez ca eu sunt minora..va rog frumos spuneti-mi parerile voastre si ce ar trebui sa fac, si nu raspunsuri de genu sa imi ascult parintii daca se poate.multumesc frumos sad

10 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Pana ai sa fii majora uita-l. pana atunci poate iti va veni mintea la cap.

sa stii ca nu numai parintii tai se uita cu ochi urati la el, ci si oricare angajator care ii vede cazierul patat.

nu stiu ce e in mintea ta si ce crezi tu ca meriti, dar asta nu o sa-ti aduca multe bucurii la viata ta.
si tu zici ca a gresit o data. in general cand cineva greseste o data i seda pedeapsa cu suspendare, deci nu sta la inchisoare deloc, daca ajunge sa stea... probabil nu a fost chiar o singura greseala, sau a fost una nasoala rau.

| LivingIsAslowWayToDie explică (pentru SunnyDay88):

Cu siguranta a fost doar o data...nu pot sa-l uit..nu ma intereseaza de angajatori sau alte lucruri...eu ma refer la situatia mea nu situatia lui.dar ma simt de parca imi cade cerul in cap.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru LivingIsAslowWayToDie):

Situatia ta e urmatoarea. nu ai nici un viitor langa un barbat care nu e respins doar parintii tai, ci de o mare parte a societatii si care greu isi va gasi un loc de munca deci care ori iar va face o prostie ori va avea un job de 2 lei. ma gandesc ca poate meriti si vrei mai mult de la viata.

cat despre uitat, nu-ti cere nimeni asta. dar gandeste-te la tine si fa ce e mai bine pentru tine. lumea nu se termina cu el si orice sfarsit e de fapt un nou inceput care poate fi langa un barbat pe care si ai tai sa-l placa si sa poata avea si succes in viata.

vrei sa fii aia dupa care se va striga prin scoala "uite-o pe aia care si-o trage cu un detinut"? nu mai sunt si alti baieti?

si app daca al tau nu a stat in detentiei in regim special cel mai probabil i s-au intamplat niste lucruri f nasoale si super rusinoase iubitului tau, asta ti-o transmit de la un gardian...

| LivingIsAslowWayToDie explică (pentru SunnyDay88):

Insfarsit era totul bine,eram impreuna,eram fericiti, nu mai conta nimic, si a aparut asta, si tocmai, ca ai mei imi zic neaparat sa il las..nu imi dau de ale, si pot sa-i ascult sau sa ma ascund in continuare...si imi este extrem de greu sa ii ascult!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru LivingIsAslowWayToDie):

Eu nu stiu nici un om cu capul pe umeri care sa accepte relatia asta dupa care tu suferi atat de mult pentru ca o vrei.

e treaba ta ce faci, noi ca si parintii tai am incercat sa-ti dam un sfat ca sa-ti fie tie bine.

el are cazierul patat pentru greselile care le-a facut el si e normal sa platesca pentru ele, dar de ce sa vrei sa ai si tu o stigmata in frunte din cauza lui nu inteleg. pentru ca si tu vei fi privita ca si el desi nu ai gresit cu nimic. "cine se aseamana se aduna "... e viata ta la urma urmei, daca parintii tai nu stiu sa te bata de sa-ti iasa toate mustele din cap esti strict bataia lor de cap. eu am grija de viata mea si alegerile mele si ce faci tu nu ma priveste cu absolut nimic.
sa ai parte de "succesuri"!

| Mytsaa a răspuns:

Intr-adevar, parintii tai au dreptate.E periculos pentru tine.Baiatul ala are grija de tine pentru ca inca esti minora si stie cum e la inchisoare, nu vrea sa iti faca nimic acum.
Multe fete cauta baieti"rai"ca sa zic asa, pentru ca au senzatia ca vor fi in siguranta dar mai rau fac.
Asculta-ti parintii, nu te invata de rauhappyAsa cum a zis SunnyDay88, daca a ajuns la inchisoare, nu a ajuns pentru ca a facut o singura gresealahappy Am fost ion aceeasi situatie ca si tine si am ajuns sa ma feresc de el pe drum pentru ca m-a amenintat cu toporul happy Ai grija de tine!

| LivingIsAslowWayToDie explică (pentru Mytsaa):

Nu e genull..il cunosc foarte bine. dinainte de acea "intamplare" cu inchisoarea...e ca un baiat normal..nu ca toti puscariasii care sunt de fapt niste criminali...dar imi este foarte greu.

| Mytsaa a răspuns (pentru LivingIsAslowWayToDie):

Am vazut chiar zilele trecute un caz in care un baiat facuse inchisoare 4 luni si prietena lui zicea la fel:ca era o persoana normala, ca nu mai face greseli, ca e un om bun.Stii ce-a patit? Respectivu`si-a batut joc si apoi a lasat-o spunandu-i urmatoarea replica:"nu mai am nevoie de tine ca de astea ca tine gasesc o gramada"happy
Dar daca tu zici ca il cunosti... Oricum din partea noastra trebuie sa fii constienta ca o sa primesti un singur sfat:"LASA-L!"

| Robery568 a răspuns:

Pai si atat de "inteligenta" esti tu incat sa le spui parintilor tot ce faci?

| LivingIsAslowWayToDie explică (pentru Robery568):

NU, pacat ca asa cum au aflat pana acum, pot afla si in continuare!