| anootsa a întrebat:

Am o mare problema...deci acum o luna am facut sex cu iubitul meu...neprotejat.Calculasem perioada nefertilahee heea terminat in mine si a doua zi mi-a si venit ciclul.Problema e ca acum mi-a intarziat o saptamana.Ar trebui sa ma ingrijorez? Stiu ca mai simplu mi-ar fi sa fac un test de sarcina dar in momentul de fata cel putin o saptamana nu as avea de unde sa iau unul.Ce parere aveti? Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca singurul contact sexual a fost cel din preziua menstruatiei si acea menstruatie a venit exact in ziua calculata, nu esti insarcinata.

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine faci un test de sarcina ca sa fii sigura!

| mona a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijorezi deloc parerea mea dar pentru asta iti poti face un test de sarcina asa ca, sa te linistesti

| neutrino a răspuns:

La ce te astepti tu atunci cand faci sex neprotejat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga, am sa iti spun ceva ca sa intelegi.Anatomic vorbindbig grinesi, in conditii speciale, spermatozoidul poate trai pana la 48 de ore, celola ou(la femeie), nu poate fi fecundata decat de primul spermatozoid care ajunge acolo.Restul,nu mai conteaza, nu mai au pe unde intra.Anomalii sunt extrem de rare.Mult noroc.

| danyshatAT a răspuns:

Pai fa un test de sarcina

| mickidutza a răspuns:

Pai daca s-a terminat in tine si nu v-ati protejat si nici nu ai luat contraceptive, aunci risti sa ramai insarcinata. daca chiar asta vrei, peste 2 saptamani fa-ti un test, costa doar 8 lei la farmacie. daca nu, discuta cu prietenul si luati o hotarare buna. succes.

| danielcoman32 a răspuns:

Nu,la o saptamana, chiar nu e motiv de ingrijorare

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Pai nu stiu sa-ti raspund 100 % mai bine e un test de sarcina dar dupa cum zici tu s-ar putea sa ai un bebe sper sa fie baiat si sai pui numele bogdan inseamna darul lui Dumnezeuu big grin tongue

| anootsa explică:

Am 21 de ani...Nu e vorba de bani, dar acum sunt in vacanta, o zona mai izolata si chiar nu am de unde lua un test momentan.va multumesc oricumwinking

| DeutsshaTha a răspuns:

Pai menstruatia la o varsta frageda poate intarzia cel mai bine in momentul de fata ar fi sa mai astepti si dupa daca vezi ca nu o sa iti vina ar trebui sa faci un test sau poti vorbi cu mama ta sau cu niste prietene sa le cerisfaturi. Succes happy!

| CorinaOprea1992 a răspuns:

Eu zic, ca dupa sarbatori sa mergi la farmacie sa iti iei un test de sarcina.happy Daca iese pozitiv, eu spun sa vorbesti cu mama ta sau cu altcineva...sa ii ceri parerea...happy Succes, sper sa nu fie pozitiv.happy

| Nickster a răspuns:

Fa un test de sarcina. daca nu esti sigura, du-te la un medic ginecolog. si data viitoare PLAY SAFE!