| alexyya93 a întrebat:

Buna am o mare rugaminte la voi vreau sfaturi...
Am o relatie cu un baiat de aprox 1 luna si ne itnelegem ff bine ne intalnim, el este genul de baiat mai golan sa zic asa... De curand am vbit cu o fata pe mess care sustine ca este iubita lui, el a sunat-o de fata cu mine si i-a zis sa nu il mai caute ca eu sunt iubita lui si ca ramane cu mine, bun,. eu sunt genul de fata ff dragastoasa imi place sa stiu de el ce face mentionez ca sunt si ff geloasa.Cum as putea sa il fac sa se apropie el de mine? cateva metode daca as putea spune asa.:*? Mi-a spus ca vrea o relatie serioasa cu mine a venit la mine acasa i-a cunoscut pe parintii mei, Va rog spuneti-mi cum as putea sa il fac sa ma iubeasca! :*

5 răspunsuri:
| 1234abcd a răspuns:

Daca el a spus ca vrea o relatie serioasa cu tine si avenit chiar si acasa la tine asta inseamna ca te iubeste...nu ai ce sa faci, nu exista o reteta pentru asta...probabil tia nu ti se pare foarte apropiat de tine dar din ce ai spus eu inteleg ca e(nu toate persoanele sunt dragastoase asa ca tine happy poate el e genu care nu prea isi exteriorizeaza sentimentele)

| Nicux1 a răspuns:

Fa-i ochi dulci, zambeste-i, sa razi la glumele lui, baga-l in seama sa vada ca te comporti cu el diferit de ceilalti baieti. Pune-i un film romantic sa se termine tragic si sarutati-va...atatea chestii.

| AndreeaaD a răspuns:

Nu exista metode pentru asa ceva.
Vorbeste cu el.Intreaba-l despre tipa respectiva si vezi ce ganduri are.
Daca iti plac baietii rai ar trebui sa iti asumi riscul.
Poate fata era o simpla admiratoare infocata care isi incerca si ea norocul sau o fosta innebunita dupa el dar nu este exclus ca fata sa fi avut dreptate si el sa te fi tras pe sfoara.La urma urmei gandeste-te, ce interes avea ea zica asta daca nu este macar un strop de adevar in ceea ce a zis ea.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu el si si sa mai vorbesti si cu ea.Nu te lasa pacalita de el.Probabil ca ar spune orice minciuna.
Cat despre iubit, nu poti sa il faci sa te iubeasca.In primul rand trebuie sa te respecte si sa fie sincer cu tine. Iubirea vine in timp.

| TomiiiTza a răspuns:

Inventezi un motiv pentru care sa vina la tine sau tu la el (indicat) si sa fii curajoasa si indrazneatawinking. Daca esti sigura ca te iubeste, fa ce nu ai mai facut sa prinzi experienta laughing
... Sex e indicat pentru o relatie stabila big grin big grin big grin. Si nu ce stii tu cu pupiiici, >:]. Cel mai important : Intreaba-ti PARINTII!

| TomiiiTza a răspuns:

Si dao undeva pe aia, tu ocupate de el. Asa nu o sa-i mai pese de aia ci de tine.
Si AndreeaaD are mai mare dreptatewinking