| chestiebah a întrebat:

Buna prieteni! :* Sunt aici sa va cer ajutorul, fiecare sfat conteaza.happy Acum 9 luni am fost impreuna cu un baiat 5 luni de zile, ne-am inteles perfect, ne-am placut de la inceput, pot sa zic ca a fost "placut la prima vedere", nu dragoste pentru ca e prea mult din prima.El are 25 de ani, iar eu 17 ani, poate multi veti zice ca si-a batut joc de mine datorita diferentei de varsta de 8 ani, dar eu nu pot zice asta, am avut mai multe relatii, am suferit si stiu cum e sa fii calcat/a in picioare de catre cineva, si nu cred ca e vorba de asta, in 5 luni de zile in care am fost impreuna nu ne-am vazut de foarte multe ori datorita faptului ca eu eram la liceu, iar el lucra.De cate ori ne-am vazut a fost ceva special, a fost primul din viata mea, dormeam numai imbratisati,avea grija de mine, mi-a dat o multime de sfaturi, pot sa zic ca m-a pregatit pentru viata.Ne-am inteles bine pana cand au inceput unii sa bage strambe, asta cred eu, un prieten de-al lui s-a indragostit de mine si i-a zis numai minciuni si cum ca ne intalneam.Nu a mai durat mult si ne-am despartit,si datorita faptului ca am iesit la poarta si m-am intalnit cu fostul meu prieten si mi-a facut niste semne pe gat,a doua zi prietenul meu mi-a facut un fel de "surpriza" si ne-am intalnit si m-a vazut cu semnele pe gat, si a trebuit sa-i marturisesc tot si va dati seama ca ne-am despartit. Apoi eu m-am impacat cu fostul prieten, dar inca ma intalneam cu actualul, la inceput nu a vrut sa mai auda de mine,dar apoi el singur m-a cautat, si cand ne-am intalnit, eram amandoi in pat,eram peste el,si mi-a zis " cand nu vei mai avea prieten si eu o sa ma fac cuminte o sa fii din nou iubita mea", apoi am mai discutat si in alte dati despre asta si l-am intrebat daca o sa mai fie ceva intre noi si a zis ca "da" dar sa isi mai traiasca viata, si eu la fel pentru ca sunt mica si ma lasa sa mai vad si alte lucruri ca apoi sa nu il insel daca o sa fie ceva mai serios, si doar dupa cateva zile uitandu-ma pe facebook vad ca baga intr-o relatie cu o tipa, am vorbit cu el despre asta si i-am zis sa nu ma mai caute nciodata, si mi-a zis "Ce-ai ma te mustra constiinta, tu nu ai prieten?" si mi-a zis ca pana acum cu niciuna nu a mai pus intr-o relatie pe facebook, si asta inseamna ca ar avea un motiv anume daca a facut asta.In fine, nu am mai zis nimic de asta, acum 1 saptamana m-a sunat sa ne intalnim sa mergem la o pizza si i-am zis sa o ia pe "iubita lui" si ca el e om cu "relatie serioasa" si a zis ca nu e nicio relatie serioasa, ca i-a placut de ea, dar de mine ii place mai mult.Acum ne intalnim,ne mai plimbam cu alti amici de ai lui,si ne f*tem, ma cauta mai mult pentru sex, a zis ca sincer sunt cea mai tare dintre toate femeile lui chiar daca am 17 ani, si ca nu are cum sa nu se mai intalneasca cu mine pentru ca ma place fffffff mult, ii place caracterul meu, felul meu de a fi, felul cum arat etc...aseara i-am dat un mesaj si l-am intrebat daca crede ca va mai fi ceva intre noi vreodata, la care el mi-a zis:"poate, posibil, nu stiu, nu ma pronunt ca sa intelegi gresit"..si apoi a zis ca vorbim maine ca este cu un amic si au niste treaba se duceau pana undeva,si i-am zis "ok".Cam asta e povestea noastra mai pe scurt, va cer ajutorul spunandu-mi cum as putea sa-l recastig,sa fie doar al meu,si cam cum vi se pare si voua situatia,cum vedeti, dau fundita si va multumesc din suflet. (Tin sa mentionez ca sunt o fata ascultatoare,invat bine la scoala,am planuri mari pe viitor,ador sa ajut oameni,sunt o fire sufletista,asta ca sa stiti ca nu sunt una vai de ea si din cauza asta m-ar fi lasat,si nu prea am voie de la parinti sa ies, nu am voie la un iubit din cauza tatalui care nu ma lasa, sau am voie dar in niciun caz sa dormim impreuna sau sa petrecem mai mult timp impreuna). FUNDA

2 răspunsuri:
| DnFn a răspuns:

Pai ..de unde sa incep ..In primul rand pentru al castiga, incearca sa numai te intalnesti cu fostul, sa numai iti faca nimeni semne pe gat, da-le cu flit amicilor lui, sau daca se mai intampla sa se dea vreunul la tine spune-i prietenului tau "bai da` tine-ti prietenii si spune-le sa numai se bage in seama cu mine " sau ceva de genul ..adica sa fii tu prima care ii spune, sa nu auda de la prietenii lui. Daca te mai invita in oras, accepta-i, nu face pe geloasa dar nici sa fii tot timpul accesibila pentru el. Fii putin mai indiferenta si daca nu stabiliti ca sunteti intr-o relatie numai face dragoste cu el (chiar daca si tu ai nevoie de el ...stiu ca e greu dar e mai bine asa ). Lasa-l sa aleaga ce e mai bine pentru el, pentru ca o sa fie si cel mai bine pentru tine. Pe facebook poate a pus sa te faca geloasa (unii barbati nu suporta gelozia.de aia spun sa ii lasi putina libertate ca vine el singur ) Eu situatia nu o vad asa rea (am patit eu si mai rau laughing ) Sunt de parere ca te place destul de mult daca te-a cautat. Incearca ce ti-am spus. sper sa te fi ajutat. Succes!

| chestiebah explică (pentru DnFn):

Mersi mult de tot pentru sfaturi, o sa tin cont de ele, esti o scumpa! :*:*