| briosicabriosel a întrebat:

am o mica, mare problema de fapt... Azi mi-am scapat telefonul in apa, IPhone 3GS, a palpait de cateva ori si s-a stons, intrebarea mea cat sa il las la uscat, si dupaceea pot sa il aprind linistita sau a patit ceva. Scuzati categoria dar e cea mai vizitata. Si dau FUNA! (fara glume seci sau mistouri )

8 răspunsuri:
| FrEeBoY a răspuns:

Pai scoate.i toate piesele din el(care se pot scoate, nu incepi sa.l desurubezi) si pune.l la uscat si tine.l cam 1-2 zile... apoi poti sa.l dechizi, dar sper ca nu l.ai deschis imediat dupa ce l.ai scos din apa, daca se va deschide, bateria nu o sa mai tina asa mult ca inainte, si s.ar putea sa nu mai mearga touch.ul bft

| briosicabriosel explică (pentru FrEeBoY):

Buna, nu nu l-am aprins... si mersi pentru raspuns

| Lore9999 a răspuns (pentru FrEeBoY):

Decat sa faci ca Bogdan mai bine faci ca mine, petru ca e mai complicat cum a zis el si cine stie poate pui o piesa gresit si nu o sa mai mearga, mai bine il duci la reparat si til face in cateva ore!

| FrEeBoY a răspuns:

E bine ca nu l.ai deschis pana acum, dar tine.l la uscat cam 2 zile si apoi daca nu merge du.l la reparat, asa cum a spus LoryPitzy56.

| Lore9999 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa il duci la reparat, si mie mi s-a intamplat acelasi lucru! Platesti ca sa il duci la reparat, dar merita! Ti-l repara fara nici o proplema! Bafta!

| briosicabriosel explică (pentru Lore9999):

Si cat ai platit sa ti-l tepare X_x

| FrEeBoY a răspuns (pentru briosicabriosel):

Pai nu trebuie sa scoti toate piesele, doar alea mai importante, si care se pot scoate usor, dar avand in vedere ca este Iphone 3GS, Lory are dreptate, ar fi mai bine sa.l duci la reparat, deoarece asta nu e Nokia 1100 laughing, dar totusi o sa scoti cv bani din buzunar...dar poate ai noroc si nu s.a intamplat nimic cu el(desi nu cred).

| Lore9999 a răspuns (pentru briosicabriosel):

Pana in 30 lei!