| anonim_4396 a întrebat:

Buna :]! Am o mica-mare problema laughing. Eu plac un baiat pe nume Alex, el este in clasa a 5-a, avnd 12 ani. Iar eu sunt in clasa a 7-a, avand 14 ani.laughing
Ei bine este un caracter mai ciudat, este foarte incapatanat, iar el are mereu dreptatechatterbox. Eu il plac de aproximativ 1 an, dar sunt mai timida si nu stiu cum sa-i spun, cum sa ma exprim >sad:". Ei bine, as dori sa stiu daca si el simte ceva pentru mine thinking Am incercat sa descopar daca ma place, dar nu prea imi pot da seama pentru ca este o fire timida si mai emotiva sad. L-am intrebat pe cine place si mi-a raspuns "Nu conteaza!":-|. As dori sa aflu daca si el ma place.Va multumesc si astept raspuns cat mai repede puppy dog eyes! FUNDITA si VOT love struck. Pa-pa :*!

6 răspunsuri:
| Virkno a răspuns:

Ar trebui sa iti faci curaji si sal il intrebi chiar u sau pui pe o prietena dea ta sal intreb sau un prieten de-al lui ce nabii.Dar cel mai bine e sa te duci u la el si sa-i spui ce simti pentru el.Mult noroc!

| Isabela96 a răspuns:

Daca evita sa te priveasca in ochii inseamna ca simte ceva pentru tine si ii este rusine sa spuna, crede-ma e adevarat.
In plus daca iti ia apararea in fata celorlati este la fel adica te place.
Daca spune ca nu conteaza inseamna ca inauntrul lui exista cineva numai daca o spune pe un ton de genul lasa-ma in pace sti mai furios.
Si nu uita un baiat nu spune in fata foarte des cuvatul te iubesc.
Si iti sugerez sa lasi prieteni ca ai timpl la liceu si facultate de te saturi de ei.
Acum este o perioada in care iti plac baieti care au ceva in comun cu tine si daca te paraseste nu iti e prea bine dar intr-un final treci peste ei bine la liceu daca iti place de cineva si el nu te place o sa fi cam distrusa. Deci cu dragostea e tot mai dureros pe masura ce cresti.
Nu stiu ce sa spun mai mult SUCCES si ai grija ca o singura persoana e perechea ta nu o mie nu uita...

| Fantasy a răspuns:

Pai nu stiu.multi baieti de varsta lui nu vor relatii iar alti baieti de la 9 ani o avut primul sarut straight face deci intreaba pe cineva daca el a mai avut relatii inainte.si daca a avut atunci incearca sa te apropii cat mai mult de el si fa-l sa se simta bine cu tine si dupa aia poate te intreaba el si sigur va fi norocos sa fie cu o fata mai marelaughing.dar daca nu a mai avut atunci da-l naibii ca nu o sa vrea scuze

| Napolitanăăăăă a răspuns:

Auch. mai bine l-ai lasa. in pace pentru ca nu meriti un baiat din cls a5a... el inca nu stie ce inseamna intrebarea tastraight face. si mai bine uitathe la alt baiat ca mai sunt multi si mult mai buni decat cel din a5a

| stephanie_2280 a răspuns:

Multumesc mult de raspunsuri...astept si alte opinii`happy:X:*

| stephanie_2280 a răspuns:

Apropo...mi`e cam frica`sa il intreb daca ma place...adica daca va zice"nu"? Nu stiu ce sa fac.va rog. ajutati-ma`!happyva multumesc tuturoor:*