| blackboss a întrebat:

Funda pentru cel mai bun raspuns! VA rog ajutati-ma! Eu am 12 ani si sunt clasa a 6 a!

Povestea incepe cand unchiul meu(18 ani) s-a indragostit de o fata pe nume Bianca(17 ani) si imi place si mie de ea. I-am scris doua poezi de dragoste. Stiu ca n-am nicio sansa cu ea dar niciodata nu am scris cuvinte asa de frumoase pentru nimeni. Ei mereu se saruta si nu stiu imi face si mie o pofta de a ma saruta!

La mine in clasa sunt 3 fete de care imi plac!

Oana, Andra si Andreea!

Oana se indragosteste de italieni, basketbalisti etc

Eu si Oana suntem foarte buni prieteni chiar ne zicem sora si frate!

N-am avut niciodata tupeu sa o intreb daca ma place!

Andra este o fire mai timida si m-a placut din clasa a 2 a!

Eu am jignito si de atunci este suparata dar inca mai simte ceva pentru mine!

Andreea este o fata putin necunoscuta pentru mine!

AM fost doua saptamani cu ea si apoi a zis ca nu-i pregatita!

Ea tot timpul sta cu mine si inca ma mai iubeste!

Eu as dori sa imi potolesc pofta de sarutat si nu pot!

Mereu ii vad pe Bianca si Unchiul meu cum se saruta si iar mie pofta!

VA rog ajutati-ma!

Pe cine sa aleg?

CE sa fac?

Cum sa imi potolesc setea de a saruta?

Răspuns Câştigător
| unnnamed a răspuns:

Cum vad eu lucrurile:tu cu oana te intelegi foarte bine(NU merita distrugerea unei prietenii de o viata pentru o relatie).Mai sunt doua:care din ele iti place mai mult si cu, care esti dispus sa ai o relatie(sa aveti amandoi in comun cate ceva, si sa stii ca daca iti ceri iertare unei fete pentru ea inseamna foarte mult...arata ca iti pasa; deci nimeni nu iti poate da raspunsul corect.TU ALEGI! Noi ceilalti putem decat sa ne dam cu parerea...si nu uita alege fata care iti place tie nu care le place celor din jur.

5 răspunsuri:
| andra121 a răspuns:

Pe cea pe care o iubeti mai mul. joaca si tu adevar si provocare si spune-i celui care iese in fata sa te provoace sa saruti o fata.

| ionutzul31 a răspuns:

Asa oare au si fetele "pofte" din astea? laughing

| Dragneel a răspuns:

Pur si simplu,alegi o fata pe care o iubesti,nu trebuie neaparat sa fie din clasa ta,poate fi si din alta clasa,numai sa o iubesti,si fata aceea e prea mare pentru tine, de aceea incearca cu fete de varsta ta, fundita?big grin

| Baiatde13ani a răspuns:

laughing inca esti la inceput da uite niste sfaturi: nu poti sa le ai pe toate 3. trebuie sa alegi in final si daca ea te respinge nu sa te duci imediat la alta.incearca sa o impresionezi pe andra.si acele 2 poezii ai putea sa ii le dedici ei.

| andrush_8503 a răspuns:

Buna. nu cred ca este chiar o "pofta" cred ca doar te gandesti cum ar fi sa te saruti si uh cu ea. oricum cu "iubirea" cu cele 3 fete este doar ceva. din gura ca spui o iubesc, ma iubeste. caci sa iubesti este cu totul altceva. si sa stii ca sunt sigura ca fata aia de 17 ani, care zici ca este cu unchiul taw de 18 nu cred c se va uita ea la tine care ai 12. acum sa fim seriosi. ca.papa