| Laura_5556 a întrebat:

Bunahappy am o mica povestioara pentru voi si nevoie de putin ajutor
Acum o luna am facut cunostinta cu un baiat care il stiam din vedere si imi placea foarte mult! ne'am cunoscut am vorbit si am decis sa ramanem impreuna, la inceput totul decurgea ca o poveste. traiam momente unice, ma simteam fericita si implinita alaturi de el, mi-a castigat increderea si m-am atasat foarte mult de el insa la limita fericirii mele pentru ca nu voiam sa ma indragostesc de el evitand altfel o noua suferinta si am reusit, tin la el imi place de el dar nu se recurge la sentimente profunde. el este cu 3 ani mai mare decat mine si isi continua facultatea la cateva sute de kilometri distanta de mine. acum este in vacanta si locium la cativa kilometri unul de altul ceea ce face sa ne vedem foarte rar acum in perioada vacantei. de cateva zile imi spune ca iese in oras cu prietenii si in momentul in care vine acasa ma cauta(acest lucru intamplandu-se la cateva ore de iesealahee hee ) nu sunt posesiva de felul meu dar mi se pare normal totusi sa-ti faci uneori 2 minute pentru a scrie un mesaj persoanei cu care iesi. oare e posibil ca el sa aiba pe altcineva? exista unele lucruri care ma fac sa ma indoiesc pentru ca in momentul in care ii spun ca sunt alaturi de un baiat chiar si coleg arata ceva semne de gelozie si adora sa ma faca sa zambesc si sa ma simt bine in preajma lui si da semne credibile cum ca tine la mine. este oare in toata aceasta poveste loc si de indoieli si tradare? sau incapabilitatea mea de a intelege cate eforturi trebuie sa depui pentru a menitine o realatie ma deruteaza? multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Laura, tu zici ca nu te-ai indragostit de el, dar eu sunt mai mult ca sigura ca da. Poate c nu e dragostea aia profunda, sa faci orice pentru el, dar il iubesti.Esti geloasa, iti pui semne de intrebare, te simti bine cu el. Ce mai vrei mai mult ca sa iti dai seama?happy

2 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Mda, lunga povestea. Sunt gelosi cei care inseala se zice.ai zis ca nu vrei sa suferi din nou si practic te-ai chinuit cu aceasta relatie. de ce? ti-e teama sa ramai singura?
nu, nu trebuie sa depui eforturi, ar trebui sa fie frumos, placut si fara gelozie. Dar nu e. Deci mai degraba fa-ti un bine si alege-ti un baiat care sa iti fie aproape cand ai nevoie, nu doar sa ti-o traga cand are chef. nu se ajunge la sentimente profunde fiindca el nu te doreste pe tine, ii place asa cum e, adica cu mai multe fete odata. nu te deprima, da-i flit inainte sa iti dea el tie.

| Yumiii a răspuns:

Uff... ce lunga este povestea happy
Inprimul rand ma bucur pentru tine big hug si acum sa revenim. Daca da semne de gelozie este foarte important big grin Pentru ca nu vrea ca uh sa ai pe altcineva happy...Deki te iubeste nu te ingrijora trebuie sa lupti in aceasta relatie big grin...Ideea e ca ar trebui sa vorbiti deschis si sa va intalniti mai dess oricum inca te iubeste. Bafta big hug de o fundita ce zici? smug