| Shinobi a întrebat:

Am o mica problema. Luna trecuta am facut sex cu prietenul meu, ne-am protejat dar s-a rupt prezervativul.am luat imd pastila de a doua zi, desi calculasem si nu mai eram in per fertila. dupa o saptamana mi-a venit ciclul la data normala.
Insa luna asta nu mi-a venit inca, desi a trecut deja o saptamana de cand trebuia sa vina. un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| liviu89 a răspuns:

In mod cert nu esti insarcinata
dar totusi daca nu iti vine ciclu nici dupa o saptamana de la data in care trebuia sa iti vina normal du-te la un ginecolog sa stii ca pastila de a 2 a zi nu sunt chiar asa de bune sunt chiar periculoase
Ps:spune-i prietenului tau sa se uite pe prospectu de la prezervative prezervativul nu se rupe daca e bine pus si daca nu a trecut data expirarii sa fiti atenti pe viitor

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intoarce-te la ginecologul care ti-a prescris pilula. In mod cert, ai reactii adverse importante si iti trebuie investigatii si tratament.

| lo a răspuns:

Uneori se intampla ca ciclul sa intarzie(exact cand nu vrei)
Fa-ti un test de sarcina, nu sunt scumpe!

| westwick a răspuns:

Vizita la ginecolog e tot timpul bine venita, dar fara griji nu vei avea nimic.E important sa mergi al un ginecolog pe care aproapele tau nu il stie din motive de intimitate.

| yana_9783 a răspuns:

Pastila de a 2a zi creeaza dereglari hormonale tongue tongue. probabil de asta iti intarzie