| TeeaBaang a întrebat:

Am o mica problema, o fata a aflat ca am barfit-o cu prietena mea cea mai buna. Ma rog, asta asa pe scurt pentru ca nu am timp si dispozitia necesara pentru a descrie cu de-amanuntul. Problema e, ce ii pot spune pentru ca nici eu sa nu ma fac de ras si sa o "lamuresc". In orice caz, intrebarea ei e : " Pot sa stiu de ce ma barfesti pe la spate cu x-uleasca?". Mersi mult si dau funda! big hug [scuze pentru categorie]

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Eu de obicei la intrebarile de genul asta raspund: `Nu te-am barfit am constat doarhappy ` sau `Mi-am spus parerea despre tine si nu ti-am spus-o in fata deoarece credeam ca o sa te superi` poti sa folosesti aceste raspunsuri sau cere-ti iertare si spune-i ca te-a luat gura pe dinainte ni se mai intampla noua fetelor laughing sa ne dam cu parerea despre cutare, cutare. Daca esti prietena cu fata pe care ai barfit-o e posibil sa te inteleaga dar daca nu esti prietena cu ea care e problema daca te iarta sau nu?laughing oricum multa bafta:*

3 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Ar trebui sa-ti recunosti greseala si sa-ti ceri iertare, nu e un lucru prea ok sa barfesti pe cineva, incearca sa numai faci asta.

| AliGab a răspuns:

Daca este adevarat ce ai facut si iti pare rau te duci, ii ceri scuze si ii promiti ca nu mai faci, dar grija mare ca trebuie sa te tii de promisiune nu numai cu X-uleasca ci si cu Y-uleasca, adica sa nu o mai barfesti pe prietena ta deloc. Oricum, indiferent care persoana este subiectul, chiar si un dusman, barfa nu este un lucru frumos. O persoana care nu barfeste da de nota respectul pentru cei din jur dar si pentru propria ei persoana.

| DixxuDiii a răspuns:

Buna!
Sincer..nu stiu ce sa zic, dar.
Daca nu o suporti pe fata respectiva..si nici ea pe tine...ii poti spune ca ura dintre voi te-a facut sa reactionezi asa, barfind-o.
Alta solutie ar fi sa te faci ca ploua..adica.ceva gen : N-am auzit, Habar n-am, Nu stiu!
Nu cred ca va veni si te va intreba : De ce mai barfit?
In orice caz...
Legat de prietena ta '' cea mai buna''.
Nu Exista Asa Ceva!
Si daca tot zici ca ai barfit-o doar cu ea, atunci. fata aceea de unde a aflat?

...Cel mai bine ar fi sa ii ceri scuze.

Bafta! :*