| Victor7boy a întrebat:

Am o mica problema de dragoste si, daca puteti, as vrea sa ma ajutati.O sa incep prin a va spune ca-mi place de o fata cu care vorbesc regulat (Ca sa nu par a fi obsedat).Recent,d-na diriginta a facut schimbari in banca. Astfel,acum, eu stau cu ea-n banca. Totul ok si frumos... Problema este ca ea are o prietena care ma place ( eu n-o plac deloc ) si aceasta " prietena " vrea s-o desparta de mine,adica daca vorbesc cu fata de care-mi place, hop si "prietena" ei in discutie.Bun,revenind, dupa aceste mutari, nu stiu de ce dar am aflat ca ea vrea sa o mute.Astazi a vorbit cu diriginta si din cele aflate a spus ca n-o s-o mute dar ca o sa vorbeasca cu mine.Cea mai grava problema este urmatoarea : la intrebarea " cum e sa stai cu Victor in banca?" ea a raspuns " oribil ".Nu e genul de fata rea sau eu stiu... Sunt putin confuz, fiindca eu vorbesc cu ea si nu pare ca ii displac.Si, ca sa fie cireasa de pe tort, o vad intr-o ora mai suparata, si o intreb " esti suparata pe mine? " Si ea "nuu...lasa-ma". La final vreau sa ma lamuresc ce e cu ea si o intreb iarasi " ai patit ceva? Ce e cu tine? " Si ea " Nimic, lasa-ma". Intrebarea mea este : ce trebuie sa fac? De ce credeti ca a reactionat asa aceasta fata de care-mi place? Am sanse sa fiu cu ea?

Răspuns Câştigător
| AnaDbv a răspuns:

Cand mergi la scoala intreab-o ce face si cum mai este... daca vezi ca nu are chef de vorba prefa-te, cum ai spus tu, ca nu ai intrebat-o pana atunci nimica...si cauta sa nu pari atins de chiestea asta, ca stiu ca e de rahat... Vorbeste cu baietii, fa-te ca vorbesti prin mesaje, castiga-i atentia cu subtilitate ...sa devina curioasa cu cine vorbesti si asa...hee hee nu ii da prea multe detalii sa nu se plictiseasca... Daca vrei da-mi un mesaj si iti mai spun cate ceva... daca te intereseazahappy

| Victor7boy explică (pentru AnaDbv):

Ok, ok thanks. Dar asa dupa parerea ta (banuiesc ca esti fata) fata de care-mi place mie ma place?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba? cand vorbesti cu ea trebuie sa fii neregulat, nu regulat.fiindca daca tu vorbesti cu ea regulat, ea ce mai poate sa faca? se intreaba; oare cine l-a regulat pe asta?

| Victor7boy explică (pentru anonim_4396):

laughing) Ok ok merci.Mai astept raspunsuri si apoi dau fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum dragoste cu sila nu se poate, nici apropierea unei perosane care nu te agreeaza nu se poate, asa ca supune-te legii naturii si cauta-ti alta fata care sa-ti fie amica, din felul in care ai povestit mi se pare ca esti cam sufocant, prea te bagi in viata cuiva fara acceptul persoanei respective.

| BeHappy26 a răspuns:

Sa sti ca orice este posibil, tot ceea ce conteaza este sa fii sincer cu ea si sa incerci s-o ajuti, chiar daca uneori probabil nu iti va da sansa s-o faci. Arata-i ca vrei sa-i fi un coleg bun si nu baga pe nimeni in seama. Arata-i ca o consideri o persoana importanta si ca ti la ea cu adevarat. Poate se comporta asa fiindca are probleme. de exemplu in familie, sau... poate este suparata pe prietena ei despre care vorbeai. Sunt multe posibilitati. Tot ce conteaza este sa fii bun cu ea si sa ii spui ca o placi cand esti pregatit. happy

| AnaDbv a răspuns:

Prietena ei este la mijloc aici, ea nu a patit nimic, insa prietena ei a patit si probabil ca ii spune lucrurile astea, sunt fata si cam stiu cum este situatia. Daca fata aia te place, o sa faca tot ce ii sta in putinta sa te cucereasca, daca tu nu vrei asta trebuie sa ii explici cum sta treaba si ca tie iti place de fata asta. O sa ii pice greu dar va fi bine pentru tine. Sansele sa fii cu ea vor creste in momentul in care fetei aleia o sa ii " treaca " de tine. Daca tu o sa continui sa te porti frumos cu fata de care iti place o sa capete incredere in tine, dar ai grija ca s-ar putea sa te arunci intr-o extrema si ea ar putea sa vina cu scuze gen: eu te consider ca fratele meu si chestii de astea. Ideea este ca trebuie sa fii tu, nu sa vrei sa pari ceea ce nu esti. Cu timpul, daca te place, veti fi impreuna. Pana atunci ai de munca cu prietenia dintre ele doua. Ai grija, ele au mingea, dar tu cunosti joculhee hee :*

| Victor7boy explică (pentru AnaDbv):

Ok, ok merci, dar strict parerea ta ...Luni, cand merg la scoala, ar trebui sa ma fac ca nu s-a-ntamplat nimic? Adica ca si cum n-as fi intrebat-o daca a patit ceva?

| LissaLiss a răspuns:

Pai...sunt doua posibilitati :
1. Nu te place deloc si nu vrea sa aiba legatura cu tine.
2.Te place, dar stiind ca si prietena ei te place incearca sa te indeparteze fara a se gandi si la sentimentele ei...dar se vede ca te place.
Ar fi bine sa porti o discutie cu ea si sa ii spui ca stii ca prietena ei te place, iar ca tu o placi pe EA, nu pe prietena ei si intreab-o daca puteti avea o sansa.
Oricum daca taci va veti indeparta sad
Bafta:*

| Victor7boy explică (pentru LissaLiss):

Hm,interesant, dar vreau sa te intreb ce va : ai spus in comentariul tau " se vede ca te place ".Cum ti-ai dat seama?