| Amelia94 a întrebat:

Buna
Am o mica problema... un baiat s-a indragostit de mine si tot imi zice sa ne vedem si sa fim impreuna, numai ca, desi sufletul lui e bun si are cei 7 ani de acasa...nu este genul meu. Ce sa fac? Cum sa ii spun si sa inteleaga ca eu nu simt ce simte el fata de mine si ca il vreau ca amic, in nici un caz ca iubit? Nu vreau sa il ranesc si sa sufere din cauza mea pentru ca nici eu nu as putea fi cu inima impacata, stiind ca cineva va avea de suferit. Pls help.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii poti spune ca el nu e persoana care iti place pe plan relatie serioasa si ca va avea parte de una la momentul adecvat asa ii dai sperante de viata.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ştiu că este greu şi că îţi doreşti să nu îl răneşti, însă uneori adevărul este cea mai bună soluţie. Gândeşte-te că dacă îţi menţii atitudinea, nu vei face decât să îl minţi să îl conduci pe o cale greşită.
Explică-i că îl apreciezi, şi că îi admiri intenţiile şi sugestiile, însă că deocamdată nu poţi să fii cu el, întrucât nu simţi aceleaşi lucruri.
Îţi spun din proprie experienţă că este mai bine ca într-un final să îi spui adevărul, întrucât acest băiat îşi va face speranţe şi aşteptări cu tine.

| Ellenna a răspuns:

Explica-i intr-un mod cat mai politicos ca nu esti pregatita pentru o relatie si ca vrei sa iti fie amic, nimic mai mult. happy Poti sa ii spui ca pe el il vrei intreaga viata langa tine, ca e o persoana importanta pentru tine si nu ai vrea sa il pierzi, iar ca iubit, il vei pierde la un moment dat, si nu poti sa accepti asta. Daca sunteti amici/prieteni buni, puteti fi mult timp de acum incolo. Sper ca te-am ajutat big grin

| xxdd a răspuns:

"uite... imi pare rau, dar pur si simplu nu simt nimic mai mult decat iubirea ca intre prieteni pentru tine"

| Rares2594 a răspuns:

Buna.Te duci cu el la un suc,si povestiti etc,ce simnte el si altele altele,dupa ceva timp ii spui asa:si tu esti un baiat dragut,frumusel simpatic,cu bun simt dar nu esti genul meu, te rog sa nu te superi pe mine, dar nu esti baiatul din punctul meu de vedere! Sper sa te ajute! Mai schimbi tu unele pe acolo! Succes

| AFR81 a răspuns:

Explica'i ca nu vrei sa fii cu el...Chiar daca il ranesti ii trece lui.

| alexutza1183 a răspuns:

Spune-i ca este un baiat dragut si il iubesti doar ca pe un frate, va intelege el succes!

| akiki a răspuns:

Tot ce tb sa faci este pur si simplu sa.i spui ca iti place f mult de el si ca esti intr.o perioada care nu.ti prea prieste si ca din motivul asat l.ai vrea doar un amic... pentru incecput e de ajuns. succes!

| Emiily a răspuns:

Dupa ce ai zis daca el este intelegator va trebui sa discutati intre 4 ochi si sa ii spui mai domol. el va intelege daca are cei 7 ani de acasa. ii spui ca veti ramane prieteni pentru ca tu il iubesti dar intr-un mod prietenesc nu mai mult. doar atata pot sa iti zic. sper ca te-am ajutat. bafta

| BoBolinO11 a răspuns:

Pai puinei ca tu nu siimti nimic pentru el si intreaba-l daca o sa puteti sa ramaneti prieteni...pentru ca sigur va accepta iar in timp va cunoaste o alta fata si poate nu va mai fi indragostit de tinebig hug funda?happy