| AndreeaTeo a întrebat:

Am o o intrebare cam ciudata. Cand eram mica, pe la 6 ani m-am sarutat ( de fapt de mai multe ori ) pe gura cu cea mai buna prietena. Si dintr-o joaca din asta s-a ajuns la un fel de act sexual. La varsta aia nu stiam ce inseamna, dar ccred ca asta a fost. A fost mai mult decat un sarut.

Pe atunci prietena mea avea cam 7 ani, e cu un an mai mare ca mine. Acum am 14 ani,si incepe sa ma termine psihic chestia asta,ca am facut asta cu o fata! Incep sa imi dau seama ca baietii nu ma mai atrag, mi se face scarba de ei! Nu spuneti chestii de genu " ai doar 14 ani, ai sa vezi ca nu'i asa ". Ba asa e. Simt chestia asta! Sunt confuza. Cateodata simt ca imi plac fetele, cateodata nu. Nu pot sa vorbesc asta cu nimeni cunoscut pentru ca ma voi face de ras. Vor crede ca imi bat joc de ei! Va rog, ce sa fac? De simt toate astea? Sunt lesbi?
Va implor, vreau seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Shane a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Chiar vreau sa te ajut, dar nu am cum pe TPU asa ca iti voi lasa id-ul meu. ( o sa incerc pentru ca nu am status de senior si nici tu, deci nu putem sa trimitem mesaje ) Daca nu reusesc sa ti-l trimit, lasa-l aici la intrebarea ta.

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca da, esti lesbi daca iti plac fetele, cand o sa mai cresti iti vei da seama mai bine daca esti sau nu

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Hei nu te ingrijora chiar asa ai doar 14 ani iar corpu tau deocamdata e indecis ce vrea.
Sincer si eu sunt fata si m-am sarutat cu multe fete dar cu toate astea am o relatie de aproape 3 ani si nu am nici un fel de problema.
Poate daca nu te-ai gandi atat de intens la acest lucru ti-ar fi mai usor pur si simplu te termini cu nervi pentru o chestie care ai facut-o cand erai prea mica, la 6 ani ce poti sa stii?
vorba aia si acum la 14 esti ce vei face la 20? ajungi la spitalu de nebuni asa.
Eu iti spun calmeaza-te si lasa timpul sa isi spuna ultimu cuvant.Si eu am facut ca tine dar cu toate astea nici macar o secunda nu m-am gandit ca as avea alta orientare, se intampla vei vedea ca astea se vor schimba m dar ajuta si tu putin situatia nu te mai gandi atat de intens ca vei ceda psihic!
Eu te sfatuiesc pentru ca stiu ce gandesti ...serios ai grija si ia in considerare aceste sfaturi iti va fi mai bine!

| On3St4r a răspuns:

Cred că ar trebui să stai cu o fată, pentru a-ți satisface curiozitatea, să vezi dacă ești sau nu. Nu ar trebui să îți fie rușine, nu ești nici prima nici ultima. Numai bine.

| Oana92 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un psiholog. Te-ar ajuta sa te cunosti mai bine si sa te intelegi!

| Felys a răspuns:

La 14 anichiar nu conteaza ce esti, esti o adolescenta si atat, oricum nu trebuie sa ai viata sexuala deci ai timp pana la majorat sa te convingi de care parte te simti atrasa in mod special

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
După descriere, începi să ai orientarea asta sexuală de lesbi.
Este ok, fiecare cu concepţiile sale.
Te pup!

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Consideri homosexualitatea ca fiind normala, fireasca, de acceptat, dar vezi sexul oral si anal ca fiind devieri. Unde e logica?

| Demonull a răspuns:

HA? o fata e bine..doua fete..deja e party.o cand faci 18 inivita-ma pe la tine.dar sa fii cu prietena

| Pitzipoanca a răspuns:

Lesbiana nu esti. Ai intrat in adolescenta, e normal sa te cauti, sa-ti cauti ego-ul si orientarea sexuala.
Nu te mai gandi la ce ai facut atunci, erai foarte mica.
Mai asteapta pana iesi din adolescenta complet (vreo 21-22 ani) si hotaraste atunci. Ca sa realizezi ca esti lesbiana, intai ar trebui sa vezi ambele tabere.
Esti prea mica acum pentru o relatie serioasa, mai asteapta sa treaca vremea.

| NuMaContrazice a răspuns:

Poate esti lesbi, dar poti sa-ti schimbi orientarea, acum, in perioada adolescentei nici nu iti poti imagina cate se pot intampla laughing, incearca sa te uiti si la baieti sau poate chiar sa iesi cu unul...

| BSwwatch a răspuns:

Nu are de ce sa te judece nimeni pentru ca ai o alata orientare sexuala, daca ai, pentru ca nu sti 100%,nu este nimic rau in asta,daca tu te simti bine este perfect, probleme au acele persoane care judeca persoanele care au o orientare sexuala fata de acelasi sex, nu vad rostul discriminarii, nu esti un caz nou, sunt o multime de cupluri lesbi care duc o viata normal de famile.

Răspuns utilizator avertizat
| kevincube a răspuns:

Poate eşti bisexuală adică îţi plac şi băieţii şi fetele dar deoarece ai spus că ţi-e scârba de băieţi s-ar putea să fi lezbiană.

Dar oricum dacă spui că ai făcut-o la vârsta aia e imposibil să spui ceva clar.

| Shane a răspuns:

L-am lasat. L-ai primit?

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Atunci trebuie sa iti spun ca esti lesbi...happy
Glumesc.(poate)... incearca si tu sa iti gasesti pe cineva mai apropiat sau un baiat cu care sa te intelegi. Iesi cu el prn oras si din astea lasa-l sa te mai imbrstiseze sau simte-te bine cu el chiar daca nu e sufletul tau pereche si dupa un timp ai sa vezi ca o sa iti placa iar baietii... Si eu am tot 14 si nu mi s-a intamplat sa imi placa un baiat mai mult ca o fata(ignorand prietenii buni)(sunt baiat app)

| cametome7 a răspuns:

Pai nu e nimic rusinos dc vezi baieti scarbosi asa sunt ei nu toti dar uni da si majoritatea incearca sa iti faci un iubit si incet cu incet iti vei schimba parerea

| TeAjut12 a răspuns:

Fa ce vrea inima ta, incearca sa mai iesi si cu alte persoane, de sex masculin sau feminin, incearca sa te simti bine, si daca inima iti va spune ce sa faci, ascult-o... big grin

| Edward178 a răspuns:

Sunt 100%sigur ca daca astepti, investesti in tine, ai sa ajungi o fata pe care au sa o caute toti baietii, implicit aceia 2, 3 baieti adevarati decare nu o sa iti mai fie scarba. La 14 ani si tu si baietii din jurul tau nu prea aveti formata o maturitate, mai ales baietii, asta e garantat, asteapta si in timp ai sa gasesti unul care o sa te incante!