| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,am o prietena ce are iubit de aproape un an, ea are 17 ani si la taicasu nu ii convine de iubitul ei deloc,ii cauta motive si numa se cearta cu ea, ea la scoala ii printre primii si chiar e cuminte,cand iasa cu prietenul ei taicasu o suna si ii spune cat sa stea,o tine prea din scurt, o sa isi dea seama ca ea creste si ar trebui sa fie putin mai intelegator sau nu? Si ea ce sa faca?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate chiar are ceva baiatul ala. Probabil ea nu vede lucrul asta, o fi prea indragostita de el.
Ar trebui sa vorbeasca cu tatal ei si sa-l intrebe care este problema.

| Drolja a răspuns:

Taicăsu ar trebui să iasa de la ea din veaţă

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa inteleaga ca tatal ei ii vrea doar binele deoarece se intampla zilnic mult prea multe fapte reprobabile.Nu este un parinte obtuz deoarece totusi ii permite sa se intalneasca chiar daca nu-l aprecieaza. Ea va trebui sa asculte de parinte pana cand este in intretinerea acestuia deoarece parintele este raspunzator de orice ar pati ea.

| SkyPilot a răspuns:

Depinde de situatia concreta. Era cineva aici care voia sa se mute cu scoala in orasul unde iubitul facea puscarie. Tu ti-ai intelege fata intr-o astfel de situatie?
Fata poate sa castige increderea tatalui. Tatal trebuie sa stie ca ea isi cunoaste interesul si se poate si apara la o adica. Iar baiatul este de buna calitate, o respecta si nu I-ar face fetei nici un rau. Relatia asta o motiveaza pe fata sa invete mai bine si sa se poarte mai bine cu toti cei din jur.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Clar tatal ei ar trebui sa fie mai intelegator. Spune-i prietenei tale sa poarte o discutie serioasa cu el, sa-i spuna ca atitudinea lui e absurda, atata timp cat ea nu si-a schimbat nici comportamentul nici rezultatele scolare. Probabil tatal ei incearca doar sa o protejeze, dar pe termen lung va fi din ce in ce mai rau.

| bogdanForever a răspuns:

Pai ce sa vezi, in primul rand prietena ta cred ca esti chiar tu iar in al doilea taicatu ce ai vrea sa faca, sa te premieze? Logic ca se cearta cu tine pentru ca e parinte... A nu se intelege ca aprob asta dar este in firea lucrurilor sa fie asa, timpul le rezolva pe toate!