| Baa_Zuzu_1996 a întrebat:

am o problema. Acum 5 luni am cunoscut un baiat pe care nu il suportam, nici nu ma puteam uita la el. Sincer, nu stiu de ce, nu aveam nici un motiv. In fine, acum 3 luni totul s-a schimbat cand am stat singuri impreuna si am inceput sa vorbim si sa ne impietenim si a inceput sa imi placa de el. Simt ca de nici un baiat nu mi-a mai placut asa. In fiecare noapte visez cu el ca ne sarutam. Nu am avut inca primul sarut pentru ca nu eram pregatita, dar acum simt ca vreau ca primul sarut sa fie cu el.Noi doi facem inot. Si il vad aproape zilnic, dar doar la bazin nu am iesit prin oras si din astea. Mereu cand il vad simt ca o iau razna. A devenit foarte apropiat de mine.Intr-o zi eram doar noi singuri pentru ca am ajuns mai repede la antrenamente, iar el mi-a zis sa inchid ochii si am simtit ca a venit foarte aproape de mine si mi-a pus mana pe fata, dar a venit antrenorul si nu a mai facut nimic. Oare a vrut sa ma sarute? Cum sa ii spun ca imi place de el?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai cumintica si asteapta-l sa mai creasca. El sigur te place dar inca nu este capabil si nici nu stie ce trebuie sa faca. Daca ai rabdare cu el atunci cu siguranta ca se va destepta intr-un final.

| RobberTh a răspuns:

Ei bine, pot spune ca atunci cand esti adolescent, incepi sa fii adolescent, ai vrea sa faci mult mai multe lucruri dar iti lipseste curajul, sa nu ii luam in seama pe cei nesimtiti... totusi si cum am spus, ti-ai dori sa faci multe lucruri, dar cum e in cazul tau, daca v-ati saruta macar o data, pai dupa aceea o sa va sarutati din placere, oriunde si oricand.