| FatimaVns a întrebat:

vreau sa va cer părerea in legătura cu ceva. Am 18 ani si o relație de 9 luni jumătate.Eu eram virgina, nu am avut niciodată niciun fel de contact sexual pana la el. Vreau sa menționez ca baiatul asta ma iubește, sunt sigura de asta, sunt singura fata pe care a prezentat-o părinților și prima cu care a mers peste tot, in vacante, evenimente in familie, etc, doar ca vreau sa văd niste păreri pentru ca mie nu mi se pare tocmai ok ceea ce a făcut așa ca am sa descriu exact cum s-a întâmplat și as vrea sa-mi spuneti dacă e ceva in neregula. Am fost de mai multe ori la el acasă și de fiecare data ne sărutăm mult, ne atingem, etc, dar ne-am oprit de fiecare data și nu s-a ajuns mai departe (orice fel de contact sexual), deoarece am avut o discuție cam acum o luna, iar eu i-am zis ca nu vreau încă sa facem asta (la care el s-a simțit prost, ca suntem de atâta timp împreuna și înseamnă ca nu îl iubesc, nu sunt atrasa de el și ca fetele fac chestia asta atunci când iubesc un baiat, dar nu a insistat și a spus ca ma înțelege doar ca el asta crede și ca nu o sa insiste, o sa o facem doar dacă vreau eu și o sa aștepte pana când sunt pregătită). Ieri eram la el, ne sărutam și el o luase puțin razna, adica începuse sa ma sărute foarte sălbatic și ma musca de gat, buze și sâni, începuse și sa se frece de mine și cred ca încerca și sa ma dezbrace. Credeam ca nu o sa se mai controleze și o sa meargă prea departe dar s-a controlat, s-a dat de pe mine și ii curgeau balele frate straight face, in fine. După stateam amândoi in pat și primesc mesaj pe insta cu "de ce nu-mi răspunzi?" de la un baiat, care îmi mai dăduse unul cu câteva zile in urma, dar eu ștersesem imediat și nu i-am arătat iubitului meu deoarece acest baiat este de la noi din cartier, este mai" periculos" și știam sigur ca iubitul meu o sa se ia de el dacă vede și nu am vrut sa se ajungă la scandal / bătaie pentru ca sigur s-ar fi terminat urat și nu am vrut sa-i creez probleme iubitului meu sad bineinteles ca el s-a supărat foarte tare, a început sa zică ca ascund lucruri de el și ca nu îl mai iubesc, ca ce înseamnă asta, ca am stabilit de la început ca nu ascundem nimic unul de altul, (noi mereu ne spunem tot și dacă ii da una mesaj sau cerere pe insta el îmi arată de fiecare data, îmi da ss uri, etc) și ca eu care ii arat tot, de ce am ascuns abia acum tocmai asta cu băiatul asta dintre atâția care îmi dau mesaje și ii spun și a început sa zică ca îmi place de băiatul ăla și ca d-aia i-am ascuns, ca sa nu se ia de el, ca îmi place sa ma caute ăla și fel și fel de lucruri care nu sunt adevărate sad. I-am explicat de ce am făcut așa dar nu ma credea, era foarte nervos și nu mai voia sa vorbească cu mine. Îmi spusese ca vrea sa ne despartim dacă am început sa fac așa, ca el crede sigur ca nu mai simt nimic pentru el iar eu mai aveam puțin și plângeam. Se lasase liniște, nu mai ziceam amândoi nimic și stateam supărați, depărtați unul de altul in pat si el părea foarte nervos, supărat și îngândurat, dezamăgit sad dintr-o data se uită la mine si se pune peste mine, mi-a bagat mâna in par si ma tinea un pic cam strâns, a început sa ma sărute peste tot și eu încercam sa ii zic ca de ce ma mai săruta ca a zis ca ne despartim dar nu puteam, apoi și-a dat tricoul jos, i -am zis "ce vrei sa faci" și a zis " tu crezi ca după ce am vazut mai devreme și după tot ce mi-ai făcut (i-am mai greșit cu niște lucruri mici înainte), eu mai am vreo încredere in tine ca ma iubești? "iar eu i-am zis ca îl iubesc și ca știu ca am greșit si voiam sa ii mai spun ca nu e adevărat ce crede și sa aiba încredere dar nu m-a lăsat sa termin ca m-a intrerupt: "foarte bine atunci dacă ma iubești, înseamnă ca nu ai nimic împotriva". Și a început sa ma sărute iar și sa încerce sa ma dezbrace, a coborât cu săruturile pana jos și mi-a lăsat și acolo câteva, apoi mi-a zis ca vrea sa îmi "facă oral" dar a zis-o altfel intr-un mod mult mai urat, știți voi, "limbi ", eu nu am acceptat, încercam sa ii iau capul si sa ma ridic, a făcut asta mai mult cu forța, pana la urma am stat pentru ca nu avea rost sa ma zbat intr-una, eram speriata și mi-a zis " relaxează-te " sau "calmează-te" și apoi a venit iar sa ma sărute peste tot, pe gat, pe sâni și a încercat sa îmi bage un deget acolo, eu nu voiam sa stau și ii tot ziceam "nu", ma mișcam intr-una și pana la urma s-a enervat, s-a dat de pe mine și a zis, "bine atunci, asta e, ne despartim, vorbesc foarte serios, asta era singurul lucru prin care puteai sa-mi demonstrezi ca tu chiar ma iubești și vrei sa rămâi cu mine" și mi-a zis sa ma îmbrac, sa-i șterg numărul și sa ma duc acasă și sa uit de el, eu am început sa plâng, îmi ștergea lacrimile și ma pupa dar spunea ca nu mai poate așa. In fine intre noi sunt mai multe probleme și eu am fost puțin mai aiurea cu el și chiar credea ca nu îl iubesc. Atunci eu am zis ca bine, fac asta pentru el sa-i demontstrez ca îl iubesc pentru ca eu nu suportam gândul ca ne despartim, deși nu cred ca m-ar fi lăsat și el a zis după ca nu ar fi putut sa se despartă de mine. S-a pus iar pe mine și a continuat ce începuse, iar când a venit momentul, m-a întrebat de vreo 2-3 ori dacă sunt sigura in timp ce ma pupa pe obraz, pe frunte. Eu i-am zis ca da și s-a întâmplat. Acum, după, eu realizez ca nu a fost tocmai ok, el nu s- a comportat cum trebuia cu mine și a fost puțin "forțat", se presupune ca trebuie sa vina de la sine și sa simti ca vrei sa o faci, nu? Nu mi se pare normal ca m-a amenințat cu despărțirea, i-am spus și lui asta și a zis ca nu m-ar fi lăsat, nu ar fi putut sa se despartă de mine doar ca se enervase foarte rau și nu a avut timp sa se calmeze.Îmi e frica pe viitor sa nu devină agresiv sau ceva ...Mulțumesc mult și scuze dacă v-am plictisit cu ditamai povestea, aștept părerile voastre și sfaturile. happy

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Baiatul ala, il placeai pe el? Conversatia voastra a fost cu tenta erotica? Eu nu cer partenerului sa imi spuna de fiecare fata care ar putea sa ii scrie. Si ca fata, stim ca multi baieti ne scriu noua, chiar daca nu dorim. Asta e motiv sa faca ce a facut? Nicidecum. Ce va face cand vor fi probleme mai serioase? Cum te vei descurca?
Daca te iubea, nu te forta la nimic, nu asa sunt relatiile. Cum sa fii cu cineva de care ai frica? Si da, va deveni mai agresiv, pentru ca vede ca astfel ii dai ce doreste.
Ti-as propune sa il ameninti si tu cu despartirea si sa vezi cum va reactiona. Va lupta pentru voi? Sau te va abandona?

| FatimaVns explică (pentru MPersephone):

Mulțumesc mult, mi se pare cel mai inteligent răspuns. Pe băiatul ăla nu l-am plăcut niciodată și Conversația dintre mine și el nu a existat, doar mi-a dat un mesaj la care eu nu am răspuns happy

12 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu vreau sa spun multe. Sunt sigur ca el are mai multi ani ca tine.
Spun doar ca il inteleg foarte bine.
1. Sunteti impreuna de 9 luni. A fost la alte femei? Nu cred. In timp ce altii fac sex la greu, el se descarca cu manuela.
2. Sa ascunzi ca primesti un asemenea mesaj de la un alt barbat, pe orice barbat care se respecta l-ar fi infuriat si i-ar fi creat suspiciuni, mai ales ca spui ca ai mai facut greseli mici ata de el. El le poate comsidera mari.
Eu daca eram in locul lui si-mi ascundeai asemenea lucruri si mai ales daca aflam ca flirtezi in ascuns cu alti barbati, ti-as fi dat papucii imediat. Daca dupa 9 luni de relatii faci asemenea lucruri, ce vei face cand relatia se mai rutineaza?

| FatimaVns explică (pentru CodrutElian1990):

Cine a spus ca Flirtez pe ascuns cu cu alții? Nu l-am înșelat niciodată, nici flirtat, nici vorbit, nimic cu alți băieți. Eu nu am avut absolut nicio treaba cu băiatul care mi-a dat mesaj. Nici in trecut, nici in prezent și nici in viitor nu voi avea vreo treaba. Știu și i-am recunoscut și lui ca am greșit, dar eu totuși cred ca am gândit bine ca am vrut sa evit un scandal, am făcut-o tot Pt el... sad

| Dana2103 a răspuns (pentru FatimaVns):

Elian a avut dreptate mai Fatima.
Baiatul nu a gresit asa cum crezi tu sa trebuiasca acum sa l "ameninti" si tu cu despartirea si tot. Daca te iubeste si il iubesti,ofera i ce merita,daca simti nevoia,daca il iubesti cu adevarat. Daca nu, lasa l sa l iubeasca alta si cauta pe cineva care sa te iubeasca cum vrei tu.
Nu incerca sa manipulezi si tu. Poate ca nu a procedat corect, dar e normal ca fiind gelos sa faca lucruri la nervi. Bineinteles, nu infractiuni, dar nu e cazul. Lasa ti dramele si aveti o viata sexuala normala

| FatimaVns explică (pentru CodrutElian1990):

Și nu are mai mulți ani decât mine, Este mai mic cu 2 ani

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru FatimaVns):

Cine ascunde odata, ascunde si a doua oara. Faptul ca te intreaba de ce nu raspunzi la telefon si tu nu iei nici o masura, macar sa-i spui ca-l reclami la politie pentru hartuire, ce denota? Ca accepti sa te abordeze, deci flirtezi. Tu chiar nu intelegi ca esti in culpa? Vrei ca prietenul tau sa afle de la cel ce ti-a trimis mesajul? Ti-am spus-o: eu ti-as da papucii asa cum am si facut-o cu cineva. Nu as putea sa traiesc cu cineva care ma minte prin omisiune.

| Dana2103 a răspuns:

Stai putin sa ne intelegem. Cam cat ar trebui sa te astepte baiatul ala? Sa inteleg ca sunteti de mult timp impreuna. Tu crezi ca daca il saruti el nu simte nevoia? Poate pentru tine e inca o joaca,dar el fizic simte nevoia si e normal sa il deranjeze la un moment dat asta. Daca vrei o relatie,asumati ca trebuie sa ai si o viata sexuala. Ia ti un virgin daca nu ti convine.
Daca ai facut o intr-un final,realizeaza ca nu ai fost fortata. Nu te a legat,nu te a batut. Poate a fost putin santajist emotional cu tine. Te a manipulat,dar nu e cazul sa te victimizezi. Daca ramane cu tine inseamna ca te iubeste. Nu trebuie sa faci o drama din asta. A fost gelos,se gandea ca te va pierde. Faptul ca te saruta si a vrut sa ti faca oral din punctul meu de vedere, nu arata egoism. Baietii nu fac asta oricui, nu saruta pe oricine, nu se enerveaza pentru oricine. Se enerva si pleca, sunt si alte fete. Dar cu tine a stat mai mult si daca sunteti impreuna si acum, inseamna ca e atras de tine. Nu va deveni violent cata vreme ii impui o limita prin intelegere. Oricum nu este amenintare sau santaj in adevaratul sens al cuvantului, deci nu reprezinta un pericol.

| Peachdelight a răspuns:

Intr-o relație una din cea mai importanta calitate este comunicarea. Ai greșit și tu dar și el. Nu este deloc normal sa pună presiune pe tine daca nu ai simțit sa faci asta, cred ca a acționat mai mult din gelozie, din disperare, din frica (accentuată de mesajul pe care i l-ai ascuns de la baiatul respectiv) de a te pierde.
Lucrul asta din păcate poate lăsa urmări pentru tine și sa speram ca nu va v-a afecta relația.
Lasă timpul sa treacă și vezi cum te simți. Ar trebui sa vorbiți deshis despre tema asta și sa ii spui cum te simți iar pe viitor nu ii mai ascunde lucruri care pot sa ii crească neîncrederea in tine și bineinteles daca nu simți sa repeți "experiența" asta cu el nu o mai face, daca te iubește cu adevărat trebuie sa îți respecte decizia.

| Dana2103 a răspuns (pentru Peachdelight):

Nu a presat o cu nimic. Ea s-a simtit presata.
Si el era sub presiune daca stam sa ne gandim. Ea putea sa refuze. A acceptat. Nu e o problema cata vreme nu se mai repeta, desi e clar ca baiatul va continua sa o trateze asa daca ea il va mai refuza, va continua cu santaj emotional... fiindca pana la urma are dreptate. Sexul e important in relatie. Daca nu vrei o persoana care sa si doreasca sex, stai cu cineva de genul.

| FatimaVns explică (pentru Dana2103):

Nu e vorba de șantaj emoțional, ma gândeam sa nu se ajungă la ceva mai grav cum ar fi sa ma oblige, sa ma violeze in caz ca eu îl refuz sau nu mai vreau sa facem. Mie asta mi-a inspirat in momentele alea, mai ales ca și a dat tricoul jos dintr-o data și când ma tinea strâns de par. Într-adevăr, m-a întrebat de mai multe ori, eu i-am dat acordul însă el era conștient ca nu am cum sa zic nu, chiar dacă nu voiam, tot da ziceam Pt ca a văzut mai devreme ca am plâns și ca nu vreau sa ne despartim, deci intr-un fel a profitat de sentimentele mele. Ma întreb, la cum era atunci, dacă as fi zis "nu", ce s ar fi întâmplat? Eu nu cred ca s-ar mai fi oprit, cu toate ca am zis nu și poate m-ar fi obligat. Nu se pune problema ca îl ameninț cu despartirea, doar ca nu sunt sigura dacă și el ar fi făcut un pas important Pt mine ( cum a fost Pt mine sa ma dăruiesc lui ) doar ca sa nu ne despartim. As vrea doar sa îl pun la încercare.

| Dana2103 a răspuns (pentru FatimaVns):

Ce naiva esti
Tu chiar crezi ca ramane cineva daca tratezi lucrurile asa? Cand te desparti, oamenii nu stau sa se roage de tine. Vezi sa nu suferi mai rau dupa. Ar trebui sa fie dependent de tine sa faca asta, sa fie slab. Nu cred ca vrei un barbat slab. Ala poate fi dependent de orice femeie, indiferent cine este.
De violat nu o face. Sa nu exageram. Daca tu consideri ca iti este teama de el, atunci lasa l sa te lase in pace!

| FatimaVns explică:

Timp * big grin