| Anileda a întrebat:

Am o problema.Am aflat de putin timp ca fostul prieten al celei mai bune prietene ale mele ma place, mi-a spus chestia asta pe mess. in fine.Eu nu i-am spus prietenei mele deoarece credeam ca e o gluma proasta deoarece el obisnuia non-stop sa isi bata joc de mine si chestiioh go on.Acum 2 zile i-am spus prietenei mele dupa ce ei s-au despartit si observ ca ea si cu cealalta prietena imi sparg toate oalele in cap ca sunt nesimtita tralalala...insa eu nu am vrut sa se intample asta, m-am gandit sa nu spun deoarece ziceam ca e doar o gluma.si am incheiat-o cu cele mai bune prietene. Ce sa fac? Multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca a reactionat asa,nu ti-era cea mai buna prietena!
Daca ea iti spunea ca fostul tau o place,tu cum reactionai? Banuiesc ca altfel,nu? Probabil,ai fi inteles.
Acum,daca vrei sa fi impreuna cu fostul ei,cauta-ti alta prietena.
Si daca nu vrei,cauta-ti alta prietena.
Daca va intelege vreodata greseala ei,poate sa vina sa-si ceara scuze,dar nu-i mai acorda credit,nu merita.
Tu nu ai gresit cu nimic,dimpotriva!
Sa nu fi trista, nu ai pierdut o prietena, ai castigat un loc liber pentru altcineva care-l poate merita!
Mult noroc!

| florynna93 a răspuns:

Nimic. alea nu-ti erau prietene.

| me1me a răspuns:

Cred ca tu ai procedat corect ca i-ai spus.Ea nu a stiut cum sa reactioneze, intelege-o se simte data la o parte. daca chiar iti este o buna prietena isi va da seama ca greseste. Sentimentele nu pot fi dictate.
Ajuta-ma cu un vot, te rog!

| andreeacatalina66 a răspuns:

Pai bine ca l.eai zis
Al.ea nu-s prietene
Alea, s dusmance
Daca iti era.u perietene cu adevarat nu faceau asta...

| alexandraa666 a răspuns:

Nimic! Adica daca ele te credeau prietena buna, nu ziceau nimic, adica na, prietena ta s.a despartit de baiatul ala, nu mai au nici o treaba, daca el vrea sa fie cu tine, problema lui si a ta, nu a lor, cum nu a fost a ta cand ea a fost cu el. :d