| elutsa a întrebat:

Heeey! Mi s-a intamplat ceva foarte ciudat. Desi nu credeam vreodata (pentru ca nu sunt genul ) mi s-a intamplat sa ma indragostesc de fostul iubit al celei mai bune prietene.Cand eram cu ea mi se parea ca arata foarte bine si ii spuneam si ei chestia asta si eram foarte fericita cand ii vedeam impreuna dar eram putin suparata pe el pentru ca se purta cam urat cu ea si mi se parea(fapt care s-a dovedit) ca lui de fapt ii place de mine.Am ignorat total chestia asta si nu iamspus nimic prietenei mele ba chiar am facut tot posibilul sa fie impreuna si sa se iubeasca. S-a despartit de el de 2 luni, pentru ca el nu a vrt sa o faca sa sufere si a pus punct. Acum a recunoscut ca ii place foarte mult de mine si mi-a cerut prietenia. Mi-am dat seama ca il iubesc dar i-am spus ca nu as putea sa o fac pe prietena mea sa sufere...na, ce parere si-ar face ea despre mine?!? A ramas asa ne mai gandim si spera el sa ne dam si oua o sansa.Nustiu ce sa fac.am nevoie de voi

Răspuns Câştigător
| convert a răspuns:

Nu face prostia asta! Exact acelasi lucru` l'am patit si eu cu fostul iubit al prietenei mele cele mai bune.Si eu, ca o mare proasta m`am combinat cu el.prima saptamana in secret pentru ca nu vroiam sa sufere ea. dupa am vorbit cu ea, m`a inteles dar oricum nu i`a picat bine.si ca sa vezi! mi-a dat papucii ca nu m`am f*** cu el happy asa ca. oricat de frumos ar fi un baiat, oricat de multe ti-ar promite.nu`ti lasa prietenii! [si gandeste`te ca daca ii placea atat de mult de tine se baga pe tine, nu pe prietena ta happy ]

6 răspunsuri:
| allyssa a răspuns:

Sincer apreciez ca te-ai gandit la prietena ta si nu ai vrut sa o faci sa sufere happy.nu sunt multe persoanele care ar face la fel.totusi daca voi va iubiti ar trebui sa va acordati o sansa; ii spui prietenei tale ca iti cam place de el si ca ai vrea sa incerci sa ai o relatie cu el.pana la urma nu e nici vina ta si nuci vina lui ca voi 2 v-ati indragostit:nu poti comanda sentimentelor.chiar daca nu va fi o relatie de lunga durata macar ai incercat, daca el va fi iubirea vietii tale si tu dai ii dai cu piciorul?(bine happy exagerez aici dar...mai sti ce o sa fie?!).mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut; cel putin incearca, daca prietena ta tine la tine cel putin la fel de mult cat tii tu la ea, te va intelege si te va lasa sa fii fericita cu acel baiat. kiss

| TheLocaKid a răspuns:

Eu zic sa nu iti tradezi prietena happy Ar fi si asta o idee`, sa va dati o sansa si voua, numai ca s`ar putea ca aceasta relatie sa nu fie una de durata si, atunci, o sa ii ai pierduti pe amandoi sad. kiss Succes!

| TheWomanInBlack a răspuns:

Heii! Am patit si eu asa.si spre uimirea mea prietena mea nu s`a suparat pe mine. Oricum nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca.si prietena ta ar trebui sa inteleaga acest lucru. daca chiar iti este prietena ar trebui sa te sustina.mai ales daca tu il iubesti.ea ar trebui sa se bucure pentru tine, nu sa fie impotriva deoarece asta fac prietenii. Oricum.tu ar rtebui sa discuti cu ea si sa-i spui tot ce simti. Poate ca o sa inteleaga:*

| elutsa explică:

A ramas sa ne mai gandim si spera el sa ne dam si noua o sansa"""""

| elutsa explică:

Mie teama sa-i spun...prietenei mele mi-e frica sa nu o pierd dar mi-e frica sa nu il pierd nici pe el

| elutsa explică:

M-am despartit de un baiat de dragul familiei mele pentru ca nu il placeau si am suferit dupa el acum il pierd pe el de dragul prietenei mele si tot asa.Tot timpul m-am gandit la ceilalti da la mine cand va veni momentul sa ma gandesc cand va veni momentul sa fiu si eu fericita?crying