| Yumme a întrebat:

Am o problemă foarte gravă cu părinții mei și îmi trebuie un răspuns cât mai rapid.
Deci, mama are pe cineva înafară de tata și sunt sigură. Acel cineva este finul ei. Sunt singură de acest lucruu si eu si bunica mea deoarece i-am vazut pe am2 în mașină când se pupau. De un am încoace, mama tot îl sună sî o duce la servici zilnic iar tata nu știe nimic. Nu știu ce să fac. Nu am curaj să îi zic tatalui doarece mama este mereu o persoana dură și știe să îl ducă cu zăhărelul să zic așa. Nu o să mă creadă pe mine tata niciodată. Ce sa fac sad?
+ că mama mereu zice ca tata e rău, nu face aia că nu te lasă taicăto și etc.
Ajutați-mă. Vă rog sad

Răspuns Câştigător
| Coco_3708 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta despre asta spune-i ca ai surprinso cu finul ei si ca nu are cum sa te contrazica, daca in continuare va nega incearca sa ii prinzi inca o data si fa o poza si arata-i mamei tale. Parerea mea e sa nu vorbesti cu tatal tau imediat pentru ca tu esti copilul lor si nu ai dreptul sa le rezolvi lor problemele. Trebuie sa ai o discutie serioasa cu mama ta, ai incredere in tine si fii ferma atunci cand voresti cu ea. Mult succes

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea..depinde ce varsta ai, daca ai avea peste 15-16 ani, altfel ar sta situatia si ai putea sa vorbesti cu mama ta, asa pe presupuneri nu poti dovedi nimic, incearca sa afli ceva detalii mai concludente, inregistreaza/filmeaza. avand o dovada, ii poti arata tatalui dovada fara sa mai vorbesti tu, dar pana la urma, e treaba lor, ei sunt majori si ei vor lua hotarari, dc nu vorbesti cu mama ta? de ce nu ii zici suspiciunile tale? de ce nu ii explici ca ai nevoie de ambii parinti in cresterea si educarea ta.iar daca este adevarat ce sustii tu, e un mare pacat avand in vedere ca este finul ei..incearca totusi calea amiabila si nu cauta sa cauzezi un scandal fara sa fi sigura de ceva.
O zi frumoasa sa aihappy

| Felys a răspuns:

Daca tii mortis sa ii vezi despartiti nu ai decat sa ii spui tatalui, dar daca iti e bine asa cu ei amandoi tine-ti gura, nu e problema ta, zi mersi ca traiesti intr-o familie si nu stai cu chirie cu unul din ei ca atatia altii sau mai rau la casa de copii

| grab a răspuns:

Asteapta si tu o perioada macar 1-2 saptamani si sparge seminte de pe margine poate se rezolva de la sine.

E posibil ca intre timp sa se prinda fina ca barbat'sau puncteaza cu nasica. happy

Chiar ma gandesc ca fina ar avea un mare cuvant de spus la treaba asta, daca maica-ta zici ca e maestra in dus cu zaharelul pe tica-tau.

E clar ca si la taica-tau in pantaloni scartaie angrenajele daca nu ii ofera toata atentia nevestei a.i ea sa nu devina sensibila in alte directii.

Vorbeste cu fina-ta in prezenta bunicii.
Daca ajuta du-te si la un popa si intreaba-l. Ai sa fii uimita, dar daca e un duhvnic bun o sa iti lumineze repejor situatia.

Stima!

| Cristiann25 a răspuns:

Curva?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e curva, spune-i lu taicatu. daca e finasu cu atat mai rau.e o potoapa fara rusine si frica de Dumnezeu.fa-i publica relatia.sa se termine odata cu minciuna, curvia si inselarea.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Fotografiaza-i cand vezi ca se mai pupa big grin

| Șurubelniță a răspuns:

Sincer? Tatal tau este fraier daca nu-si da seama ca nevasta-sa il inseala. Acum ce sa zic, depinde si ce varsta ai. Daca as fi in locul tau si as fi minor, as astepta sa vad cum evolueaza lucrurile. Daca as fi major, i-as spune tatalui, deoarece m-as simti oarecum sa-i spun asta. M-a crescut cu bune, cu rele, macar atat pot face si eu pentru el : sa-i arat ca nevasta-sa isi bate joc de el.

| Pitagora a răspuns:

Sunteti 2 contra 1 deci fa ce e mai bn.cred ca ar trebui so luati usor luati hotararea cu cap

| CEl8oo a răspuns:

Incearca sa faci niste poze cind ei se saruta..si arata-i tatalui tau