| miru19 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, imi doream o mama normala sad
Problema mea e ca mama in inseala pe tata crying Stiu asta sigur, tot timpul vorbeste la telefon cu unu si vorbeste calm, frumos, rade cu el, ii zice te pup, te iubesc si alte chestii. Totul a inceput cand m-am nascut, dupa aceea mama si tatal meu s-au facut patroni la un depozit, si a venit un mos(creka are 60 si ceva de ani) acolo, si au inceput sa vorbeasca, mama are 37 de ani. Pe atunci eram mica si credeam ca vorbeste cu tata dar nu e asa sad Cu tata vorbeste urat si isi bate joc de el. Nu stiu ce sa mai fac, si bunica mea stie de asta(e mama lui tata). Incerc sa-i spun tatalui dar nu am curaj, ma tem sa nu mai am o familie buna crying Imi doaream familia perfecta sad Mama mereu ma cearta, tipa la mine, mereu e nervoasa dar cu ala vorbeste frumos si e calma. Ce sa fac? Cum Sa-i spun tatalui meu? Vreau un sfat! Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Daca te bagi tu in problema asta atunci vei fi urata de o persoana si poate ceva mai placuta de alta, si aici ma refer ca daca ii spui tatalui ce si cum mama ta nu te va mai placea la fel de mult. daca te place... oricum iti recomand ca atunci cand vezi ceva sa faci posibila aparitia tatalui tau in zona respectiva.
mai exact dau exemplul telefonului...atunci cand vb mama ta la telefon cheama-l pe tata sa vada ceva interesant.ma rog, vezi tu cum il atragi.
si tu nu trebuie sa spui nimic oricum aceasta aparitie trebuie sa fie linistita fara vorbes si pasi grei pe parchet astfel incat sa nu auda mama ta.
o chestie legata de probleme cu nervii mamei tale aruncati in tine ai 2 posibilitati:
1. sa ii raspunzi la fel in 2 peri si sa nu aii acorzi recunostiinta si respectul tau, sau
2. sa te iei fain frumos intr-o zi cu ea si sa ii spui ce problema are cu tine de isi varsa toti nervii pe tine.
in acest fel poate obtii un raspuns.
oricum inainte sa te iei de ea incearca sa nu ii mai dai motive sa se ia de tine si sa o multumesti intr-un fel sau altul.
daca dupa ce o multumesti (sau cel putin aia crezi tu ca faci) si ea raspunde la fel cu nervi si altele iti recomand a 2a varianta.
dar fi atenta cand anume se ia de tine.
inainte de telefon sau imediat dupa... daca e imediat dupa poti sa ii spui ca ce vb ea cu tipul de la telefon nu e problema ta si nu vrei ca nervii ce ii are ea pentru acel om sa nu ii verse pe tine ca tu nu esti vinovata cu nimic.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa ii spui tatalui tau problema nu merita saracul om sa fie inselat, merita sa stie adevarul.

| Julia89 a răspuns:

Crede-ma sufletel mic ca tatal tau stie e imposibil dupa atatia ani sa nu isi dea seama, vb cu bunica ta pentru ca ea e cea care stie (numai in cazul in care te intelegi bine cu ea).eu zic sa mai astepti sa nu dai cartile pe fata deocamdata, esti prea micuta sa duci o povara asa grea

| StaceyG a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu tatal tau.sa incepi sa ii zici ca mama ta vorbeste cu un alt barbat la telefon si daca nu te crede ai butea sa o inregistrezi pe tel convorbirea mamei tale cu acel barbat...ce mai buna solutii spune. daca parinti tai continua tot asa nu cred ca mama ta il mai place(iubeste) pe tatal tau

| StillMissYou a răspuns:

Auzi nu cere bani nimic...
Ea si vorbeste cu tatal tau despre lucru ista ca familiea nu va fi mai fericita daca vei tacea.
Mama ta daca e fericita cu barbatu cela las-o sa fie cu el dar tatal tau trebuie sa stie ce face ea
Caci si tatal tau are dreptu sa fie fericit nu numai mama...
Spune-i tatalui ca vrei sa iesiti undeva sa va distrati in 2
si cind o sa va gasiti timp atuncea sa-i spui tot despre ce ai vazut sau ai auzit.
Bafta sper sa fie totu bine.;-)

| adi_3786 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu mama ta mai intai despre asta.Intreabo daca e adevarat ca il inseala pe tata tau si daca zice ca da, zii ca ori ii spune ea ori ii spui tu.Fii curajoasa cand faci asta, si orice s-ar intampla o sa trece peste asta, te asigur:* ai grija de tinetongue

| CRETZULINAA_9710 a răspuns:

Pff.ce idee proasta are orlanolaughing)laughingeu sunt de alta parere...incearca sa vorbesti cu cine.nu stiu un psiholog.mi se pare grav ceea ce spui.m'as simti ingrozitor daca as afla ca mama il inseala pe tata, dar asta e.nu o putem judeca.as vrea sa-ti rezolvi problemele cumva, dar n'am nicio idee. daca mama ta este fericita alaturi de alt barbat ar trebui sa'i respecti decizia.nimeni nu are familia perfecta!

| orlandoene a răspuns:

Nu-i spune. Cerei bani mamei tale pentru pastrarea secretului.

| miru19 explică:

App. am 11 ani

| loree_2596 a răspuns:

Pai pentru a nu complica lucrurile nu ii spune nimichappy, doar daca se inrautatesc lucrurile si se compoarta urat cu tine.ar fi bine sa vb cu mama ta si a ii cere o explicatie pentru acest comportament neobisnuit, fiindca esti copilul ei si nu meriti un asemenea lucru.

| Byancaaa a răspuns:

Vorbeste cu bunica ta... poate puteti rezolva cumva situatia.sad