| dany97 a întrebat:

Am o problema.Imi place mult de o fata.Ne cunoastem de aproximativ un an si ne vedem destul de des dar nu suntem impreuna.Si vreau sa ii spun ca o plac mult.Asta este problema.Cum sa ii spun? In ce mod? Cum sa formulez intrebarea? De unde sa incep?
Va rog frumos ajutati-ma! Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| șnițăl28 a răspuns:

Buna! Poti sa ii spui :
- "Hey, sti as vrea sa iti spun ceva, poate suna cam ciudat si surprinzator dar eu te plac de ceva timp si tocmai acum mi-am facut curaj sa iti spun, sper ca nu te-am surprins prea rau"happy happy... Sper ca te-am ajutat! Funda?

| dany97 explică (pentru șnițăl28):

Multumesc mult! Cred ca asa o sa-i spun.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti sa-i spui pentru ca ai probleme medicale, sau pentru ca, pur si simplu, nu esti in stare?

| dany97 explică (pentru neutrino):

Nu pot sa-i spun de teama unui raspuns negativ din partea ei.

| Azµre a răspuns (pentru dany97):

Dacă nu îți iei inima în dinți de ce ne mai întrebi pe noi cum să faci. Oricare ar fi răspunsul trebuie să ai curaj să o faci!

| AlexandraAlee01 a răspuns:

Trebuie sa stai fata in fata cu ea. Ca sa nu simta ca e "batjocorita" sau ceva de genul laughing. Nu trebuie sa fi timid cu ea, uitate in ochii ei si daca are acelasi sentiment fata de tine 100% o sa fiti impreuna happy