| donTknoWwW a întrebat:

Buna recent o fata de care imi place mi-a cerut sa ma mut cu ea in banca. Astazi am stat cu ea si i-am cerut nr de telefon, vreau sa-i spun ca o plac dar nu stiu cum sa incep sa formulez sa-i zic cum sa gasesc momentul potrivit. Cel mai bun raspuns primeste funda + vot

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Buna! Paai...ai putea sa o chemi la un suc ca sa povestiti, sa aflati mai multe unul despre altul, apoi va mai plimbati prin parc, sau daca stati pe banca te apropii de ea si iti pui mana pe a ei, la final o imbratisare sau chiar un sarut si atunci nu trebuie sa te mai stresezi cu ce sa ii spui sau sa te temi ca vei zice ceva gresit. Categoric isi va da seama. Daca esti o fire mai timida sa stii ca nu ai de ce sa iti faci probleme. Daca sentimentul e reciproc(ceea ce cred ca e daca te-a chemat sa stai cu ea in banca si ti-a dat nr de telefon), atunci vei si uita de emotii si totul va decurge de la sine happy In caz ca vrei neaparat sa ii spui, sfarsitul intalnitrii ar fi cel mai potrivit moment. Incearca sa o spui pe un ton cat mai calm, sa nu te balbai si sa nici nu o spui prea incet(va crede ca esti nesigur). Te poti apropia usor de ea si sa o imbratisezi tandru apoi sa ii soptesti usor... Ai o multime de posibilitati. Alege ce crezi ca iti e mai usor, si uita de emotii! Oricum vor disparea si te vei simti extraordinar dupa ce ai facut'o happy Sper ca te-am ajutat si iti urez mult succes!:*

3 răspunsuri:
| ruxy333 a răspuns:

E simplu. Mai întâi fă-o să râdă. Nu zi prosti. Gândeşte-te dacă e o glumă bună şi zi-o. Fetele adoră să le faci să râdă. Apoi uite-te la ea şi zâmbeştei. Dacă îi plăcea de tine va zâmbi şi ea drăguţ. Apoi o mai poţi suna câteodată. Şi până la urmă să îi zici "Eu chiar m-am ataşat de tine!" şi ea va zice normal "Şi eu" dacă va simţi la fel. Ia-o cu uşurelul.

Succes!

| Macabre a răspuns:

Păi i-ai putea spune:
Păi, știi, mie unul îmi pari simpatică, chiar foarte simpatică, tu ce părere ai avea despre mine?

Răspuns utilizator avertizat