| Manelistu a întrebat:

am o problema, ma supar cam din orice pe iubita mea; cum as putea ca sa nu ma supar pe orice chestie?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Esti sigur ca o iubesti?
Cand iubesti pe cineva cu adevarat, nu prea te enerveaza!
Discuta cu ea deschis, orice mica nemultumire, atunci cand apare, lamuriti ceea ce va deranjaza, altfel riscati sa se adune problemele, nemultumirile si pana la urma va veti desparti...
Nu lasati sa se adune nimicuri...
Si totusi, o iubesti?
Mie mi-e greu sa inteleg, intr-un cuplu, daca sentimentul de iubire este reciproc, cum sa apara nervi..., cum sa nu se gaseasca solutii, daca cei doi se iubesc si vor sa ramana impreuna... fac orice, trec peste orice, si pastreaza armonia in cuplu...
Sunt inerente micile nemultumiri, dar, cu vorba buna si spuse la timp, cred ca orice se poate rezolva, asa ca discuta cu ea..., nu lasa lucrurile sa se agraveze, iar in caz ca nu o iubesti, mai bine las-o! Nu va mai chinuiti degeaba impreuna!
Decat nefericiti impreuna, mai bine fericiti separat!

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

De obicei, cand apar conflicte din chestii minore, ele mascheaza doar niste probleme mai subtile. Adica folosesti tot felul de lucruri minore ca pretexte sa te superi pe ea pentru ca te nemultumeste ceva anume despre care alegi sa nu ii spui deschis si poate nici fata de tine nu recunosti. Tu stii mai bine care ar putea fi problema asta si tot tu o poti rezolva. Altfel, o sa te tot supere tot felul de nimicuri.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te superi des doar pe ea, inseamna ca aveti o problema in cuplu...
Daca se intampla des si cu altii, ar trebuisa discuti cu un psiholog problema ta!

| kh1ss a răspuns:

Incearca sa comunici mai mult cu ea

| CAsToReL a răspuns:

Ii dai papucii, probabil k e o persoana enervanta de care te-ai saturat. gaseste-ti una mai bunawinking

| nicp a răspuns:

Gandeste-te ca nimeni nu e perfect...ai si tu defecte pe care ea le accepta.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Foarte simplu, Geo.Invata sa o asculti asa cum trebuie, invata sa comunicati cat de mult posibil, intelegerea reciproca este de mare folos intr-o relatie, si mai presus de orice, trebuie sa stii cand sa folosesti orgoliul si gand nu, trebuie sa fii ceva mai intelegator, mai delasator, doar asa vei obtine rezultate!

| miriam a răspuns:

Maturizeaza-te! a sosit vremea, nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste-o si o vei putea accepta asa cum este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci in tro camera fara sa vina nimeni si numeri de la 1pana la 10
si inapoi