| sori2000albu a întrebat:

Buna,am o problema nașpa, in data de 21 Aprilie am avut contact protejat și i-a alunecat prezervativul când l-a scos, dar încă era deja pe p…s, nu era sigur dacă a ejaculat sau nu, era ceva alb dar nu cred ca era sperma, ma gandesc sa nu se fi prelins pe lângă prezervativ și sa fi avut contact cu sperma lui deși el spune ca a alunecat când l-a scos! Problema e ca mi-a intarziat 11 zile și sunt destul de panicata, de obicei am dureri mari de sâni și crampe, am avut crampe menstruale in mai multe zile, dar încă nimic, plus am avut mici secreții transparente, credeți ca poate fi sarcina?
Fără hate va rog!

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Nu cred sa fie sarcină, adică sunt foarte șanse mici. Chestia albă, dacă nu a ejaculat, e lubrifiantul de pe prezervativ, care în unele situații de la frecările intense se albește; asta înseamnă că prezervativul are diametrul mai mare decât penisul parterului tău și nu este fixat strâns pe penis, adică la miscarile de du-te-vino prezervativul rămâne în urmă puțin. Si aproape sigur e așa din moment ce i-a alunecat prezervativul de pe penis. Mai nasol e, și nu pentru tine, că el nu știe dacă a terminat.
Eu zic să stai liniștită, că nu e nimic. Și mai sigură poți să fii dacă faci un test de sarcină. Au trecut de 3 săptămâni de la întâmplare, deci poți face testul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sexul protejat nu poate produce sarcini, nici dac aprezervativul a aluneat dupa penis DUPA ce l-a scos din vagin.

Cel mai probabil tu ai ciclul de tip NEREGULAT care nu vine niciodata la fix acelasi numar de zile, caz in care NU s epoate vorbi niciodata de inatrzieri, fiindca natura lui este sa vina cand vrea el, odata la cateva saptamani sau chiar cateva luni.

Ti-as recomanda totusi un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

in cazul tau 21 aprilie + 21 zile = 12 Mai
Deci poti face acel test de sarcina ORICAND ca au trecut deja 21 de zile.

| Together a răspuns:

Din cum descrii nu par sanse prea mari sa fi ajuns suficienta sperma in tine ca sa ramai insarcinata, dar sa-ti intarzie 11 zile nu e un semn bun. Poate n-ar fi rau sa-ti faci un test de sarcina, mai ales daca ciclul tau nu e neregulat.