| Elena_9064 a întrebat:

Am o problema pur si simplu nu il cred pe iubitul meu cand spune mereu ca ma iubeste stau cu el de 3 saptamani si il cunosc de 3 luni cam asa ceva. Si eu cred ca nu este adevarat ca nu are cum sa ma iubeasca si ma enerveaza ca nu prea vorbim la telefon dar el vrea mereu sa ne vedem. Si ce ma deranjeaza foarte mult la el este ca nici macar nu imi demonstreaza ca ma iubste desi o spune cam des cica " NU STIU CUM SA ITI DEMONSTREZ"! Eu ce ar trebui sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Asta nu exista. Atunci cand chiar iubesti o pesoana, nu exista sa nu stii cum sa ii arati asta. Prin tot ce faci, prin toate gesturile, prin toate vorbele, atunci cand te iubeste cu adevarat, tu simti asta, si nici nu mai e nevoie sa ti-o spuna. Acum dupa doar 3 saptamani, nu ai cum sa spui ca iubesti o persoana. Cel putin nu in adevaratul sens al cuvantului. Ceea ce ar trebui tu sa faci este sa nu pui prea mult la suflet. Pentru ca exista doua posibilitatii. Ori chiar e indragostit de tine, si chiar daca de iubit inca nu are cum sa te iubeasca, tine la tine si isi doreste o relatie serioasa cu tine si chiar vrea sa te iubeasca. Ori, iti spune doar asa, ca na, asa se spune, dar de fapt nimic din ce zice nu-i adevarat. Asa ca ai grijaa, ca nu cumva sa ajungi mai apoi sa suferi. Deci, bucura-te de relatia ta, incearca sa il crezi, dar sa nu ai niciodata incredere deplina in el, oricat de convinsa ai fi ca te iubeste si chiar daca asa suntem noi, fetele, incearca sa nu pui asa mult suflet. Iar despre telefon, crede-ma, astea sunt copilarii. Pana la urma telefonul e facut sa vorbesti, atunci cand ai chestii importante si urgente de spus cuiva, nu pentru conversatii de ore in sir. Chiar daca ti se pare ca ceva important, nu baga asta atat de mult in seama, e baiat si asa sunt baietii, ei nu pun pret pe chestii din astea marunte, chiar daca noi da. Dar atata timp cat vrea sa va vedeti, e perfect. E mult mai frumoasa realitatea, decat doua vorbe la telefon. Deci baftaa, si stai linistita, ca tu singura iti vei da seama, in timp, daca te iubeste cu adevarat sau spune doar asa;*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam cum ai vrea sa-ti demonstreze...culcandu-se cu tine? adevarul ca cineva sa iti spuna ca te iubeste dupa 3 saptamani mi se pare ceva ca in filme si inca ceva. zici ca nu prea vorbiti la telefon ca prefera sa va vedeti dar nu iti prea convine, asta inseamna ca nu prea ti la el

| Tmcn a răspuns:

Jesus! Chiar nu are cum să te iubească dupa aşa puţin timp. Nici tu nu ştii ce-i cu tine, nu-l crezi când îţi spune dar nici n-are cum să nu te iubească, te contrazici singură. Băieţii obişnuiesc să arunce cu te iubesc chiar dacă nu simt asta, pentru ei nu e mare lucru, la fete e altfel, e mai greu să spună cuvintele astea şi majoritatea nici când iubesc nu prea au curajul să o spună. Ce ar trebui să faci? Să fii atentă la atitudine, gesturi. astea îţi arată dacă e sincer sau nu.

| Elena_9064 explică:

Da m-a iubit... Dar ce legatura are?

| F. a răspuns:

Nu ai nicio problema este normal sa nu crezi asa ceva dp 3 saptamana. daca este adevarat iti vei da seama cu timpul. Crede-ma aveai o problema daca il credeai din prima zilaughing

| neutrino a răspuns:

Sa stai cu el mai departe pentru ca iti prinde bine.

| Gogu06 a răspuns:

Daca tu simti ca nu te iubeste inseamna ca nu te iubeste. Iar daca simti ca nu te iubeste si el te iubeste inseamna ca esti nebuna. Te-a iubit vreun iubit pana acum?