| izsz a întrebat:

Am o relatie cu prietenul meu de un an si ceva, dar am facut pauza cateva luni, s-a despartit de mine, e mai complicat, dar apoi s-a intors tot la mine dupa ceva timp, eu am 16 el 19. Nu avem asa o relatie frumoasa deoarece el invata mereu pentru medicina si am spus ca il astept pentru ca il iubesc si il inteleg, el mai are si alte probleme pe cap, i-a murit mama, mai multe. Il iubesc si cred ca si el ma iubeste dar imi e cam greu pentru ca nu ne vedem asa des, nu vorbim 7 ore la telefon, e mai greu, dar il iubesc si nu pot renunta la el, cateodata ma mai doare si ii spun si discut cu el despre ce ma doare, dar uneori se mai enerveaza, sunt si eu mai pesimista. Acum ma gandesc si.ce sa fac sa nu se plictiseasca de mine? Adica sa ma vrea si sa ma iubeasca tot mai mult, sa nu se sature de mine, pentru ca uneori simt ca mai trebuie sa fac si ceva in privinta asta.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mi se pare ca esti mult prea visatoare si complet lipsita de simtul realitatii, daca consideri ca devenind student la medicina, el va putea sa stea pur si simplu precum o stana de piatra si sa astepta 3-4 ani dupa tine, pana in momentul in care s-ar putea sa devii si tu studenta si astfel sa continuati idila intrerupta? Ar trebui sa revii cu picioarele pe pamant inainte de a fi apareregretele tardive. Sanatate.