| laviniabeluska11 a întrebat:

Am o problemă serioasă de cuplu. Îl iubesc pe iubitul meu foarte mult, suntem impreuna de un an si jumatate. Ne-am mutat si impreuna de câteva luni bune. Ne intelegem bine, avem lucruri în comun, ne înțelegem si la treburile în casă, și în pat e bine. Eu am 20 de ani, el are 30 de ani. Problema incepe să apară cu diferența asta... Amândoi avem job, eu câștig aproape cât câștigă el, însă eu mai fac si facultate acum. Plec dimineața la 5 si ajung seara târziu, în fiecare zi. El lucrează 8 ore și atât. Nu îl văd prea preocupat să facă mai mult. Plus că toți banii ii investește în casa părinților lui. Mie îmi place foarte mult să produc și să am bani. Mai bine să fiu obosită, decât să nu am bani să îmi iau tot ce vreau. Am început să plictisesc de relație. Nu am fost plecați nicăieri împreună. Venim acasă și ne uităm la tv. Rar mergem in oraș să mâncăm ceva sau să bem o cafea. Din cauza ca nu ma multumesc lucrurile astea, sunt cicalitoare si ne mai certăm din cauza mea. Nu vreau să ne despărțim. Eu îl iubesc foarte mult, si el pe mine. Si stiu ca vrea sa ma ceară de soție. I-am găsit multe search uri in telefon cu inele de logodna si il vad preocupat de chestia asta. Cum să facem sa nu me mai plictisim?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i si tu ca vreti sa faceti mai multe chestii impreuna ca ti se pare ca a aparut monotonia, sa iesiti pe la evenimente, festivaluri, petreceri, localuri etc.

| RAY a răspuns:

Sex faceti?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca acum va plictisiti, cand sunteti in luna de miere, ce dumnezeu veti face cand aveti 5-10 ani de casnicie?
Dar cand vor apare copii?
Schimbati situatia acum, cand inca este posibil, macar incercati, ca sa nu regretati mai tarziu!

| Andreeush a răspuns:

Incercati sa iesiti mai mult in oras, sa petreceti cat mai mult timp impreuna altfel intervine monotonia si e jale. Tu zici ca acum faci facultate, poate ca dupa ce termini cu facultatea o sa ai mai mult timp liber pe care sa il petreceti impreuna.

| SilentRain a răspuns:

Nu pot sa inteleg ce gasiti intersant la cadavrele vii

| meandme111 a răspuns:

Ar trebui sa vii tu cu initiativa de a face ceva, de a iesi. Propune-i sa mergeti intr-o vacanta sau excursie sau sa iesiti in oras sa va plimbati.