| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Am 18 ani si am un prieten din ianuarie 2013. Ne intelegem foarte bine,radem impreuna,glumim,vorbim orice,ne completam,ne ajutam,ne dorim sa ramanem impreuna,ma iubeste,il iubesc,dar in ultimul timp scoala a devenit o problema in relatia noastra in sensul ca anul acesta avem Bac-ul si el este la un liceu mai slab ca al meu si nu prea ii place cartea. Cu toate astea,imi spune ca nu vom duce lipsa de nimic daca vom ajunge sa stam impreuna,ca va munci,etc. Eu nu sunt dupa bani,nu am niciun interes,doar ca pentru mine e important sa invete,macar sa ii pese. Nu e un golan,doar nu se intelege cu scoala. Il bat mereu la cap sa invete ca mai sunt cateva luni si scapa,dar ne certam de fiecare data. ajungem sa ne si "despartim"... si numai vreau. Oare sunt eu de vina? Ce sa fac? Un sfat, va rog..Multumesc.

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna intr-o buna zi va realiza cai vrei binele relatia ta nu cred ca este destul de stabila sa se golaneasca cu timpul si vei vedea

| Adda66 a răspuns:

Trebuie sa il faci sa invete. Daca nu vrea, sa stii ca din ce ai scris tu nu prea e de tine. Iti sugerez sa mai incerci putin asa, dar daca tot nu va vrea va trebui sa stii tu, te desparti de el. Sa spunem ca va veti casatori. Nu vrei un sot care nu e prea istet...

| Papita14854 a răspuns:

Pai incearca sa faci in asa fel incat sa invete fara sa stie ca invata, poate nu intelegi ce spun, dar fi atent trebuie ca de exemplu sa ii spui sa-ti dicteze tie ceva de pe o carte care sa predat in clasa lui la orice materie si ai sa vezi ca daca faci asta aproape in fiecare zi asta poate se va indrepta macar un pic si sper ca tiam de ajutorhappy